Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik az olcsóbb/takarékosabb...

Melyik az olcsóbb/takarékosabb megoldás?

Figyelt kérdés
Ha egész nap be van állítva mondjuk 21 fokra a fűtés, vagy az, hogy ha automatikusan leveszi a hőmérsékletet napközben, majd vissza kell fűteni. (Tartja a 21 fokot 8 órán át, majd napközben le van véve 19-re)

2022. szept. 22. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
A hőingadozás mindenképp több energiába kerül, mint a szintentartás.
2022. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Aki ilyet állít mint az #1 válaszoló, az termodinamikát nem tanult, vagy ha igen, megbukott belőle!

A hőveszteség (a falon belülről a szabadba átmenő hő) hajtóereje a két oldal közti hőmérséklet különbség. Mennél nagyobb ez a különbség, annál nagyobb a hőveszteség. Ha NEM fűtesz, a hőmérséklet különbség idővel csökken, és kevesebb lesz a hőveszteséged.

Nyilván meg kell találni azt az optimumot, hogy komfortos lakásba érkezz. Tehát reggel felhúzod a redőnyöket, hogy a télen alacsonyan járó nap be tudjon sütni az ablakon. Lekonfigurálod a fűtést a munkába indulástól mondjuk a hazaérkezésed előtt 2 órával időpontra. És kitapasztalod, hogy a 2 óra elegendő-e arra, hogy a komfort hőfokod kialakuljon, mire megérkezel. Este lehúzod a redőnyt, hogy a kisugárzást mérsékeld. Nyilván ehhez időben programozható termosztát kell. ( [link] ) De a készülék ára (ha nem ilyen van), hamar megtérül, ha ilyenre cseréled.

2022. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Programozható termosztát van. A házon van 15 cm szigetelés. Az ablakok, pedig olyan jól szigetelnek, hogy télen a külső üveg deres volt, belül pedig nem. Tehát nem "szivárog" a hő ott sem. Legalábbis nem olyan észrevehető módon. Ilyen paraméterek mellett is az automatikus időközönkénti fűtést javaslod?
2022. szept. 23. 06:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Apum mérnök, nem hülye ember, ő mindig úgy csinálta, hogy nappal 21 fokra állította a fűtést, éjjel 18-ra. Én is így csinálom most, gondolom nem véletlenül csinálta így. Nekem most napi kb. 4 órát megy csak a fűtés. Reggel felfűtöm 21 fokra, aztán este is még egyszer feltekerem 21-re, amíg nem megyek aludni. Így éjjel nem megy a fűtés és reggelre kb. 19 fokra hűl le a ház.
2022. szept. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2022. szept. 24. 09:06
 6/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Már csak azt kellene tudni, hogy radiátoros, vagy padlófűtéses, vagy esetleg mindakettő rendszered van. Nálam a földszinten padlófűtés (külön termosztáttal), az emeleti hálókban pedig radiátoros fűtés van. Mivel a hő felfelé száll, egyelőre csak a földszinten állítottam be a termosztátot úgy, hogy reggel 4-6 közt 22 fok, és 15-17 óra közt 22 fok. A többi időpontban 20 fok. De nyilván nem csökken le csak pár tized fokot egy jól szigetelt ház. A padló átmelegedéséhez kell egy óra hossza, azért 4-6 közt fűtök, mert 6 órakor kelünk, és 7-kor indulunk. Ha ez nem padlófűtés, hanem radiátor lenne, akkor nem 4-6 közt, hanem 5-6:30 közt menne a radiátor kör.
2022. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyelőre radiátoros rendszer van. A padlófűtés még nincs bekötve. Egyébként padlásteres ház.

Értem a logikádat. Szerintem én is így fogom csinálni vagy legalábbis hasonlóan. Köszönöm.

2022. szept. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!