Hány m3 gázra számoljak.?
Most vezettem be a gázt,fűtésre.
90m2,10 cm szigetelés,20 Fok Celsius.
#19: "Energetikailag bizonyított tény, hogy 3 fok eltéresnél, már több energiára van szükség a vissza fűtéshez, mint amennyit megspórolt az egyén. "
Ez így rendkívül pontatlan és félrevezető. Mivel nem írtál bele időtartamot.
Remélem nem akarod bemagyarázni, hogyha én elutazom 1 hónapra otthonról, akkor sokkal olcsóbb abban az 1 hónapban 24 fokon fűteni, mintha 1 hónapig csak 20 fokon menne és utána 2 nap alatt visszafűteném?
19+
#21! pontosan úgy értettem ahogyan #22.
Átlagos ember 8-12 órát dolgozik egy nap + utazási idő. Mint ahogy az iskolások is átlag 8-14 óra között vannak suliba + utazási idő.
Szerintem kifejezetten ritka eset, mikor egy család hetekre elmegy otthonról, így ezt nem nevezném minden napi átlagnak.
#23: Ez még így is messze túl tág.
Te itt energetikai bizonyításról beszélsz, közben meg vagy napi 8.5 óra távolléttel számolsz vagy 14 órával.
Ez a laza +/- 70%os eltérés a legfontosabb paraméterben, nyilvánvalóan nem tekinthető tudományosnak semmilyen szinten.
Pláne nem bizonyítottnak.
Sőt, az is ilyen paraméter, hogy egyáltalán amikor otthon van az ember, akkor végig ugyanannyira fűti-e a lakását. Tehát reggel, munkába menet kapcsolja le, vagy mondjuk este 23:00kor lekapcsolja már, mert aludni hűvösebben is lehet jót.
Vagy ez az újabb laza +/- 9 órányi fűtés se számít?
Parasztvakítás, baromság egy fél mondattal megpróbálni elintézni egy kifejezetten komplex problémát, mondván, hogy "energetikailag bizonyított".
ha levezetném kb 100/99 nem értené!
A másik probléma, a gyakorikérdések felülete alkalmatlan az ehhez szükséges egyenéletek beírásához.
Ha jól emlékszem ebben megtalálsz mindent ami szükséges (annak idején ez volt az egyik tankönyvünk):
A hiányzó adatok pedig a TNM rendeletbe lesznek:
De a Winwatt alapvetően kiszámol mindent, viszont tovább tart megtanulni használni, mint papíron megoldani egy feladatot. 2. esetnél már persze ez nem igaz.
#26 Az általad belinkelt tankönyv hőigényt, annak számítását tárgyalja időben állandósult (stacioner) esetre. Nem foglalkozik az időbeli folyamatok vizsgálatával, azaz a tranziens hőtani jelenségekkel. Márpedig ha arra vagyunk kiváncsiak, hogy időben hogyan zajlik a lehűlési és a visszafűtési folyamat, ill. ennek mekkora a hőteljesítményigénye, akkor időfüggő számításokat, becsléseket, méréseket kéne végezni. Ebben a könyvben ilyen nincs, tehát konklúzió sem vonható le, hogy milyen esetben gazdaságos a hőntartás és miért lenne rossz a visszafűtés. Ilyen tranziens számításokhoz vagy becslésekhez e könyv keretein túlmutató matematikai eszközök szükségesek: differenciálegyenletek, végeselemes szimuláció, összehasonlítás mérési eredményekkel. Az időfüggő hőtani jelenségeknél egyébként még egy igen fontos további paraméter szükséges, ez a hőkapacitás. Ettől függ, hogy egy hőtani rendszer mennyire gyorsan "reagál" a hőfejlődéssel összefüggő változásokra.
De ez a hőkapacitás is több összetevőből adódik, az épület és a levegő adatain túl a fűtési mód is számit. Egy gázkonvektornak pl. gyakorlatilag nulla a hőkapacitása, így egy 10fokra kihűlt szobát is 1-2óra alatt vissza lehet fűteni 20+fokra, míg egy gázcirkós rendszernél ugyanez 1-2 napot is igénybe vehet. Valószinüleg ebből ered az a gondolkodásmód, hogy a gázcirkót 0-24-ben a maximumon járatják, egyébként rendkívül energiapazarló módon.
Tény nincs bennük szó szerint
- nettó fűtési primer energia igény 20°Con rendelet szerint.
- az országrészre jellemző fűtési jelleggörbe
- rendelet szerinti fűtéssel töltött órák száma.
- egyedi komfort érztre beállított belső hőmérsekletre átszámított nettó fűtési primer energia igény
- csökkentett hőmérsékletre átszámított nettó primer fűtési energia igény.
Na és kapott értékeket kell arányosítani az otthon töltött komfort hőmérséklet és mikor nincs otthon az ember csökkentett hőmérséklettel.
Így 90-95% pontossággal meg lehet becsülni az energia igényt.
A végén pedig a Kwh -t át kell számolni Nm3 gázra. Rendeletben meghatározott ertékkel.
Ez általános iskola matek szint!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!