Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tudja már valaki hogy végül...

Mindentudó99 kérdése:

Tudja már valaki hogy végül is miként számolják majd a gázfogyasztást?

Figyelt kérdés
Marad az általány fizetés? Tehát fizetem a 144 köb olcsó gázt télen nyáron és kész? Kétlem hogy ezt engednék. Mintha gázszolgáltatónál se lennének képben.
2022. júl. 22. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2022. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én már teljesen elvesztettem a fonalat. Eddig havi diktálósoknál úgy volt, hogy amit x hónapban nem használsz fel, felhasználhatod pl a következő hónapban, vagy az után, ha kell, vagyis tolódik a fel nem használt mennyiség pl, és az éves összes fogyasztás számít majd. Elvileg a nyári és a fűtésszezonos kedvezményes m3 felhasználásának kiegyenlítésre szolgál a felhasználási jelleggörbe alkalmazása.

Az előbb meg találtam egy olyat hogy havi fix keret lesz nyáron, és külön téli. Aztán én találjam ki hogy az most szerintük mennyi és diktáljak kamu adatot? Mert éves szinten beférünk a keretbe, de azért nyáron is fogy 60-65m3 gáz, és eszerint a cikk szerint már erre is perkálni kell a piaci árat is, mert felette van annak amit a szolgáltató nyárra kiszámol.


NEM értem.

2022. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Diktálj kamu adatot, én is azt teszem, aztán majd az éves leolvasásnál kihozom nullára.
2022. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Már ma is mást mondtak.Nyáron kevesebb m3 lesz olcsóbb,viszont télen nem 144 m3 lesz a havi,hanem 370 körüli.
2022. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4. Pont ez a bajom, hogy mégis honnan tudjam hogy számolják a határokat téli meg nyári hónapokra? Ha rossz szàmot mondunk be, perkálni kell nyáron is a piaci árat.
2022. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az lenne a minimum hogy közzéteszik időben hónapra lebontva mikor mennyi a határ.
2022. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A jelenlegi ez, gondolom mindig változik majd. Emiatt mindenki áttér majd átalányra évfordulókor, én is.

[link]

2022. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm már értem. De akkor jönnek vajon havonta leolvasni hogy nyáron tényleg annyit fogyasztok e? Jelenleg általányt fizetek. Hetfön levetetem havi 144 kóbre.
2022. júl. 22. 21:27
 9/16 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, bár értelmét nem látom. Ha túl sokat diktáltál, azt be szokták számítani a következő hónapba. Szerintem még az éves leolvasáshoz sincs elég ember, nemhogy havonta ezzel vacakolni.
2022. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tehát ha én idén be se kapcsolom a gázt ,diktálós vagyok), fával fűtök, akkor egy csomo kobméter gáz felhalmozodik az olcsobb fajtábol?
2022. júl. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!