Melyik elektromos fűtést ajánlanátok?
A split klímán kívül kb mindegy mit választasz, mindennek 100% lesz a hatásfoka.
Pontosan hőt tud termelni a szoba fűtéséhez, amennyi áramot elfogyaszt
Ami nem tartalmaz hőszivattyút az egyik sem hatékony. Tehát, ha klímát vagy egyéb hőszivattyút nem tudsz szereltetni (hely adottságai, pénz stb.) akkor kb. mindegy. A hőszivattyú az egyetlen, aminek kvázi 100% feletti hatékonysága van (300-500% akár).
Amennyiben van B (éjszakai) áramod, akkor amíg arra a keret (a kb. 210 kWh) ki nem fut, addig aránylag tűrhető arról hőtárolós elektromos kályhát üzemeltetni. Ez semmivel sem energiatakarékosabb, a "jósága" abból ered, hogy a B áram olcsóbb valamivel és arra csak hőtárolós kályhát engednek rákötni. Ahogy látom per pillanat egy legkisebb új hőtárolós kályha is van 200 eFt. Vannak használtak is, de kérdés, hogy megérik-e (felújítás költséges lehet).
Ami rendes nappali áramról megy az viszont tényleg ugyanaz mind.
Az infrafűtés kicsit segíthet becsapni a tested (de csak akkor, ha magadra tudod iránytani, pl. a plafonon van). Képzeld azt, hogy télen kimész és rád süt a nap, a levegő hideg, de te mégis érzed a meleget.
Elvileg ezt tudja az infrafűtés (mj.: nekem nem volt még soha, csak hallomásból mondom).
Szerintem csodákat kár várni tőle, inkább csak kiegészítő fűtésnek elég.
Eleve nem tudsz annyit feltenni, hogy elég legyen, a tárgyak felülete hideg marad stb.
Egy érdemi nagy felületű infra panel kb. 50-100 eFt.
Minden olyan cuccban amiben meg van ventilátor (hősugárzó stb.) az csak abban segít, hogy gyorsabban és kicsit egyenletesebben legyen meleg.
Ettől több hő nem lesz.
Arra vigyázz még, hogy az olcsó elektromos olajradiátorok (nem olajjal megy, csak azzal van töltve) elég hangosak lehetnek, az újabbak silány fémből vannak csinálva és ahogy tágul a hőtől, úgy pattog hangosan.
Az 15-20 évesek még öntöttvasból vannak, azok jobbak.
Nekem van otthon egy elektromos konvektorom azzal nem volt ilyen gond, nagyon ritkán lehet csak hallani, hogy a fém kicsit pattog, de jóformán néma.
Az olajradiátorok és a konvektorok között csak az a különbség, hogy az olajradiátor akkor is tartja a meleget (30-60 percig) kicsit, amikor épp nem megy (nincs áram).
Szerintem, ha folymatosan járatva van, akkor nincs különbség érdemben.
Havi költségben szerintem (a bejelentett árakkal) számolhatsz havi 30-40 ezer Forintot legalább (feltéve, hogy nincs más fűtés). Amennyiben földszinten, hideg helyen laksz, akkor még akár többe is kerülhet, hogy meleg legyen.
Szóval összességében vegyél szerintem valami olcsóbb 1500-2000 wattos eszközt (azért nem életveszélyest) és a pénzt inkább az áramszámlára tedd félre...
Valami olyat vegyél ami érdemben szabályozható is (nem csak hőfokra, hanem pl. ki lehet kapcsolni az egyik fűtőszálat teljesen). Ez segíthet a szabályozásban. A legtöbb elektromos konvektor és radiátor ilyen, van rajtuk két gomb.
Esetleg, ha belefér a keretbe, akkor egy 1500-2000 wattos konvektor plusz egy infrapanel a plafonra (mondjuk a szék/kanapé fölé).
A konvektort is járatod kisebb fokozaton, hogy a levegő se legyen tök hideg, plusz az infrapenellel a közvetlen környezetedet (a tested stb.) jobban felmelegíted.
Ezzel a kombinációval talán valamicskét tudsz spórolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!