Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 120 nm-es kétszintes...

Cobain kérdése:

Egy 120 nm-es kétszintes családi háznál az 5-6 kw / napi áramfogyasztás sok úgy, hogy nem vagyunk itthon?

Figyelt kérdés

Lemértem a fogyasztást, hogy nem voltunk itthon és kb. 5-6 kw-ra jön ki naponta. Két régebbi hűtönk van, illetve egy új kond. kazán tározóval. Más nagyon nem fogyaszthat, úgy hogy nem vagyunk itthon.

Ez sok vagy normál fogyasztás lehet?


2022. júl. 29. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem sok, nekem akkor ennyi, ha megy a klíma is kicsit, meg az elektromos sütőt is használom.

Egy alap nap 2KWh kb nekem

Számítógép, mikro, kávégép, stb lehet rejtetten fogyaszt, vagy a hűtők nem túl takarékosak.

2022. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy sok, hogy nem vagytok otthon. Nekem 5 kWh/nap, ha itthon vagyunk.

Az állandó fogyasztók: 120 literes fagyasztószekrény, kombi hűtő, villanypásztor, wifi router, 4 kamera.

Erre jönnek rá az egyéb elektromos berendezések, tévék, beltéri egységek, mosógép, szárítógép, kávéfőző, pc, laptop, mikro, egy szivattyú a kert locsolásához, házi vízmű. LED égők vannak mindenhol. Néha barkácsolok is. A hegesztő fogyaszt legtöbbet, sarokcsiszoló, fúrógép, köszörűgép jelentéktelen.

Nem gondolom, hogy 2kWh-nál több fogyna, ha nem lennénk itthon.

Amúgy én egy kis odafigyeléssel 5-6 éve a havi 12 ezer forintos villanyszámlámat 7500 forintra vittem le. Ebbe benne van a 100 literes bojler is, de az külön órán van, így az nincs benne a napi 5 kWh-ba. Annak 2-3 kWh a napi fogyasztása.

2022. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha nincs otthon attól a hűtő még áramot vesz fel egésznap,

és még ki tudja mivan bedugva ?


a tv és egyéb berendezések is áram alatt vannak, főleg ahol ég a kis piros led.


ha pedig a szomszéd kapcsolódott rád, akkor elég lekapcsolni a villanyórát, rögtön megáll a fogyasztás.

2022. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nagyon sok! Nekem 6 kwh körül van naponta, úgy, hogy HO-ban vagyunk mindketten, van elektromos sütő, főzőlap, klíma, 2 gép megy napi 9 illetve 6 órát, meg a többi....mosógép, hűtő stb...
2022. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2022. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!