Tudnátok tényleges tapasztalat alapján segíteni nekem eldönteni, hogy az elektromos fűtőpanel kiépítése jó ötlet-e(Nobo, Nordart, stb)?
Sziasztok, lakásfelújítás előtt állok, és egy kollégám ajánlotta az elektromos fűtést - mindenképp megszabadulok a konvektortól, és a cirkó valamint e között vacillálok. Javasolták a klímás fűtést, de megmondom őszintén, bár lesz klímám, de nem nagyon tetszik az ötlet, hogy így akkor télen-nyáron duruzsoljon nekem a gép. Plusz a hőérzete is más, hogy konkrétan nem felmelegíti a levegőt, hanem meleg levegőt fúj.
A lakás 50 nm, tégla, oldalszigetelés nincs a házon, csupán a tetőn (legfelső emeleten lakom). Belülre hangszigetelést csináltatok, ami valamennyire szerintem a hőt is fogja, illetve nyílászáró csere is tervben van (három rétegű ablakok/erkély ajtó).
Szomszédom csak alul és egyik oldalon van.
Kérdésem arra vonatkozna, hogy aki ténylegesen ilyen jellegű fűtést épített ki (nem kiegészítőként, hanem csak ezt), annak bevált-e, illetve ami fontos, hogy alakult a rezsije. A kiépítés költségével nagyjából tisztában vagyok, az érdekelne, hogy vajon egy cirkó kiépítés és rezsije plusz ennek a kiépítése és rezsije jobban megéri-e inkább, vagy záros határidőn belül túlszaladok a cirkó költségén.
Köszönöm ha válaszoltok!
Köszi a válaszokat. Átalányt fizetnek egyébként (én is azt fizetek, szóval ez alapján agyaltam). A külső falfelületük nagyobb mint az enyém (ugyanúgy szigeteletlen, hisz ugyanabban a házban élünk), annyi, hogy őket alul-felül fűtik (engem csak alulról fognak, a tető fölöttem viszont szigetelt, ellentétben a falakkal).
Hjajj, nem tudom mi legyen, megtetszett ez a lehetőség, diszkrétebb, szebb, könnyebben kiépíthető, és nem utolsósorban egyébként szívesen megszabadulnék a gáztól az egész lakásomban... De ingem-gatyám valóban nem akarnám ráfizetni.
4 Nem én épitettem ki igy vettem. Mostfogom lecserélni klimara vagy hőszivattyúra, attól függöen milyen árajánlatokat kapok. Ha kis beruházással akkarsz olcso fütést akkor csak a klima marad. Az elektromos fütés brutálisan drága üzemeltetni. Én csak átmeneti fütésre ajánlom pl nyaraloban egy hétre. Sokszor kiépiteni se olyan olcson. Minden egyes planelhoz kikell huzni kábel. Mondjuk a bekötést igyis ugyis újra csinálod.
Az energia tanusitványban szereplő számnál azzért jön ki kisseb érték, mert nem veszi figyelembe a belső hőnyereségeket. Minden elektromos eszkőz füt, az emberek is fütenek, nem szellőztetsz minden orában mint ahogy a számitásba szerepel stb.......
Az a helyzet, hogy még csak nem is a beruházás "nagysága" zavar, hanem az azzal járó macera (meg azok az ocsmány csövek :D). Ezzel szemben ez amit kinéztem, tényleg tetszik, viszont ha egy vagyon az üzemeltetés, akkor megint ott vagyok, ahol a part szakad.
Megmondom őszintén, bár mindenki erőlteti a klímát, én nem szeretnék, elég ha nyáron tolja a hűvöset, nem akarom ezt hallgatni még télen is. Tudom, hogy csöndesek stb, de akkor is, én hallom és zavar (ráadásul fújja a meleg levegőt, más a hőérzet).
Plusz a klímáról is azt olvastam, hogy azért annyira nem frankó, mikor oda kell neki pörkölni, mert nagyon hideg van.
Ha beruházási kőltség annyira nem fontos akkor csinálj teljes lakás felújitást padlofütéssel, és hőszivattyúval. Akkor nem látsz / hallasz semmit és olcso lesz a rezsi is, klimát se kell beépitened mert tudsz vele hüteni is. kb 10 év körül van a megtérülése a panelhez képest. Valahol mindenkép kell komprimusszomot kötni.
"Plusz a klímáról is azt olvastam, hogy azért annyira nem frankó, mikor oda kell neki pörkölni, mert nagyon hideg van."
Ez pont a klimara nem igaz. Az egyik leggyorsabban reagáló fütés. Ahol ezt olvasod általában az a probléma hogy alulméretezet a gép.
Seholse írtam hogy könnyen kivitelezhető. Nehezen kivitelezhető és drága, de teljesiti a kivánságait.
"Valahol mindenkép kell komprimusszomot kötni."
Nekünk noirot panelek adják a kizárólagos fűtést. Elégedettek vagyunk, a hőérzet kiváló (jobb mint eddig bármi), semmi cső nincs a házban, csak a falon a panel és kész. Kiépíteni annyi pénz volt amennyiért megvettük a webshopból a paneleket + a villanyszerelőnek valami jelképes összeg a bekötésért, amit lényegében percek alatt megcsinált.
A téli legmagasabb villanyszámlánk 45ezer volt eddig. 35 nm ház, vékony téglafalakkal, pár cm kőzetgyapot szigeteléssel, födémszigeteléssel.
Sajnos összehasonlítást nem tudok, a házban soha nem volt más fűtésrendszer, csak előtte 2 ősrégi villanykályha amiket mi lecseréltünk.
A klímáról eddig csak jót hallottam, de nem akartuk a nonstop légmozgást, ezért nem választottuk azt.
Köszönöm utolsó, én is ezért ódzkodom a klímától. Más a hőérzet amikor fújja és más amikor a levegőt melegíti fel.
Hány panelt vettetek egy 35 nm-es házba, ha megkérdezhetem?
A 45ezer Ft egyébként egy téli hónapban nem tűnik számomra vészesnek, kiindulva abból hogy mondjuk az év felében üzemelnének ezek. Az 270ezer Ft egy fűtésszezonra mondjuk, viszont az év második felében zéró (természetesen egyéb áramot fogyasztó eszközök miatt akkor is lenne költség).
Nem tudom, minél több válasz érkezik, annál bizonytalanabb vagyok :)
17-es vagyok
2 db panelünk van, tökéletesen kifűtik a házat. (Ez elrendezéstől is nagyban függ, nekünk a konyha-étkező-nappali egy légtér így oda elég volt 1 db)
Szerintem se vészes, a tavalyi villanyszámláink rendre, ezerre kerekítve:
40.000
45.000
34.000
31.000
15.000
13.000
8.000
3.000
12.000
14.000
25.000
Ehhez hozzá tartozik, hogy nálunk 1-2 hónap van amikor teljes mértékben ki van kapcsolva a fűtés, hideg helyen élünk, szeptembertől májusig legalább fűtünk, minimum éjszaka.
Ilyenkor persze megkapom, hogy a gáz olcsóbb lenne, ami biztosan igaz, csak többmillió forint lett volna kiépíteni ha lehet egyáltalán (az utcában nincs gáz, nem tudom így megoldható-e egyáltalán), és sokkal több eszköz kellene hozzá, sok év lenne mire megtérülne, így nálunk az fel se merült komolyabb opcióként.
Köszönöm a részletes információkat, ez nekem havi átlagban 23 333 HUF-ra jött ki kiszámolva, én 25-tel számoltam a sajátomat (ha elektromos fűtésem lenne), szóval akkor megint ott vagyok, amit az első egy-két hozzászólásomban írtam :)
Egyébként ahogy szintén írtam már, nálam villanyvezetékek cseréje, és a házban a fővezeték felhúzásának EON költsége mindenképp játszik így is, úgy is. Viszont konvektort kiszedni, gázcsöveket áthúzni (lehetőleg, ha mégis emellett döntök, akkor padlóban), kéményt bélelni, kazánt venni, azt ugye engedélyeztetni plusz hivatalos szakik munkadíja, na másfél millió alatt nincs az az Isten, hogy kijövök. És ez csak a gáz, mert a villanyfelújítás is mindenképp egy plusz költség.
Sokat segítettél, köszönöm, még annyi, hogy akkor a konyha-nappali-étkezőbe ment egy panel, a fürdőbe pedig egy másik? Oda törölközőszárítós típus ment?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!