Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy tudom kiszámolni, megéri-...

Hogy tudom kiszámolni, megéri-e a vízóra?

Figyelt kérdés
Van vízóra az ingatlanban (40 m2), de valamiért a vízóra nélküli átalányt fizetem, még az előző tulaj így fizette és megmaradt. Kköltség vízóra nélkül 247, vízórával 180 forint négyzetméterenként. 9880-7200 = 2680 forintot fizetek így "vízdíjra". Egyedül élve, mérsékelt fogyasztással ez reális, vagy sok/kevés? Napi egy zuhany, a többi vízfogyasztás elég minimális, párnaponta mosogatok és ennyi. De a fogyasztásom ha ki is számolom, kell-e csatornadíjat meg ilyeneket fizetni? Lehet csak rosszabbul járnék, plusz leolvasással sem igazán akarok foglalkozni.
2021. jan. 2. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vízórával is ennyit fizetnél nagyjából (víz+csatorna+alapdíj) plusz-mínusz pár száz Ft eltéréssel.

De ez a mostani lakóközösség vízfogyasztásával igaz csak.

Ha lecserélődik egy pár lakó, jönnek olyanok, akik többen vannak, korlátlanul folyatják a vizet - ahogy a szomszédom is, aki spórolásból azzal "fűtötte" a lakását, hogy 0-24-ben folyt a forró víz a zuhanyból - vagy öten fürdenek naponta 2x telekád vizekkel, akkor majd átállhatsz a saját mérősre.

2021. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kb reális. Én is egyedül élek, és 2 havi fogyasztásom 5m3 körül van, és nálunk közel 1000Ft egy köbméter csatornadíjjal, annyi, hogy hétköznap én munkahelyen fürdök, viszont van egy nagy lágyvizes akváriumom aminek vízcseréje két hónap alatt kb 1m3 víz.

De ha fent van a vízórád, akkor miért nem nézel egy havi fogyasztást? Azt meg meg lehet tudakolni, hogy nálatok mennyi a vízdíj, utána meg eldöntheted, hogy neked megéri-e váltani.

2021. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bonyolult a dolog, mert a mellék vízmérő felszerelése majd x évente a cseréje (amikor a hitelesítés érvényessége lejár) nem kis pénzbe kerül. Ráadásul a mellék vízmérő állását havonta be kell diktálni telefonon vagy beírni interneten.
2021. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Van már vízóra a lakásban.

2021. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem a szolgáltató órája.Talán a lakó közösségi.

A vizműnél nincs átalány ,csak ritkább óra leolvasások.

2021. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ÉN nem rakatnák órát!

Szerintem várd meg,hogy úgy is mostanság lesz az "évi rendes" nagy közgyűlés,ott mit döntenek. Biztosan lesznek árváltozások.

Én biztosan nem rakatnák fel,-amíg csak lehet...mert előbb~utóbb úgy is muszáj lesz.

Én konkrétan rosszabbul jártam!

Nem csak a sűrű,4 évenkénti óracsere,ami nálunk 6ezer,hanem CSAK rádiós órát lehetett berakatni,ami nagyságrendekkel többet mér.

A másik,hogy ha egyszer lesz órád,utána soha nem térhetsz vissza az általányhoz.

Meg mi van,ha 1~2,vagy 6 hónap múlva nem egyedül fogsz lakni,jön egy baraát,vagy párod?

2021. jan. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!