Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit lehet tenni, ha apám nem...

Mit lehet tenni, ha apám nem hajlandó fizetni a közüzemi számlákat?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk anyukámmal, de mindhármunknak ugyanaz a bejelentett lakcímünk. A ház mindkét szülő nevén van, viszont a gáz/villany stb. szerződés az apám nevén van, de ő nem hajlandó befizetni semmit, a levélben érkező számlákat is elpakolja, hogy ne találjuk meg. Ő lakik a házban egyedül. Mit lehetne tenni? Rajta kívül kérheti valamelyikőnk a szolgáltatás kikapcsolását úgy, hogy nem a nevünkön van az előfizetés, de megegyező a lakcím?

2020. szept. 1. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem az egészet.

Ha egyedül él abban a házban, akkor nem mindegy mit csinál?

Ha nem fizet, akkor nem kell kérni a kikapcsolást, előbb-utóbb kikapcsolják neki, mivel nem fizet.

2020. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

1-esnek: nem, nem mindegy, mit csinál, hiszen írja a kérdező:

"A ház mindkét szülő nevén van"


Ha az egyik szülő nem fizeti a számlákat és talán nem is dolgozik, mert abból letilthatják, akkor a tartozás fejében jelzálogot tehetnek a házra, illetve akár el is árverezhetik (az ő részét)

Nyilván a másik félnek nem mindegy, hogy idegennel kellene osztozkodnia a házon.

2020. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs kérdező, neked elfelejtettem válaszolni.

Te semmit nem tudsz tenni - csak anyukád beszélhetne apukáddal, hogy változtasson ezen.

Esetleg anyukád időről időre bemehetne a közművekhez, rendezni a tartozást vagy a nevére átírathatná a közműveket, de akkor viszont apád fogyasztását is neki kellene fizetnie :-(

Szóval ez nem igazán jó ötlet.

2020. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatónál kell megkérdeni ez esetben milyen irat kell hozzá.

Valószinű tulajdoni lapot kérnek.

2020. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Köszi a magyarázatot, így érthető.


Amúgy szerintem is a szolgáltatónál lehetne megérdeklődni, hogy át lehet-e írni anyud nevére (vagy a tiedre, vagy bárkiére akiére szeretnétek).

Ők tudják mi kell ehhez. Ha az ingatlan közös tulajdon, akkor valahogy biztosan megoldható.

2020. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Az azért eléggé vicces, hogy ti ketten albérletben laktok, apád meg egyedül a házban. Kivéve, ha a ház már a házasságkötés előtt is az övé volt.

Ha közösen vették anyukáddal, akkor miért nem adják el és feleznek? Mert ebből mindig gond lesz, ha nem számlagond, akkor csőrepedés, vagy beszakad a tető, vagy Isten tudja mi.

2020. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tulajdoni lapot meglobogtatva se lehet átvenni a számlát. Szerintem apudnak is hozzá kell járulni. Max annyi, hogy bemutatod, hogy (ha!) közös a lakás és ott helyben az ügyfélszolgálaton befizeted(mármint anyukádnak kell megpróbálni)
2020. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Befizetni simán lehet, nálunk és én fizetem a villanyt úgy, hogy maga a villany nem az én nevemen van.... csak kérdés, hogy akarják-e egy életen át fizetni valami lump helyett a rezsijét.

2020. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Én netbankról fizetem 3 lakás számláit, holott egyik óra sem a nevemen van. Még soha nem küldték vissza a pénzem, hanem lekönyvelték a megfelelő helyre.:)

És igen, valóban az a kérdés, hogy az albiból miért az anya fizesse a pasi számláit?

Kérdező, megérne egy sétát az ügyfélszolgálat, ott jobban tudják a lehetőségeket.

2020. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8-as igazad van. Rövid távú megoldásnak jónak tűnik valóban. Nem is értem az ilyen embereket, még el is pakolja őket, hogy véletlen se legyen befizetve. Vmit a Kérdezőnek és anyukájának kell lépni ez ügyben.
2020. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!