Ideiglenes megoldás, de szeretnénk minél gazdaságosabban működtetni, tudna ebben valaki segíteni? 2 nagyszobában gázkonvektor van, a kisszobában és minden más helységben elektromos fűtés lesz (2000-es és 1000-es panelek). Hogyan kell úgy használni, hogy a lehetőségekhez képest "minimalizáljuk" a villanyszámlát? Minden más is elektromos lesz (tűzhely, bojler stb.), később vagy napelemet szeretnénk és maradnának a panelok, vagy talán a H-s tarifás klímára váltanánk. Tapasztalatok érdekelnének ezekben a témákban. A ház 85 nm, és abszolút nem szigetelt. Van egy cserépkályha, azzal hétvégente tudunk csökkenteni az áramfogyasztáson, amellett hogy hangulatosabb is.
Nagyon sok lesz a villany számla, és emellett a gázszámla is.
Egy gáz központi fűtés kellene, mégha hirtelen többe is kerül.
2020. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 anonim válasza:
A klíma a legjobb. H tarifára köthető minden olyan típus ami tud fűteni. Így negyedannyiba fog kerülni, mint egy mezei villanyfűtőtest. De azt ellenőriztesd, hogy a hálózat elbírja-e mindezt (villany sütő, tűzhely, bojler), mert végül sakkoznod kell majd, hogy mik mehetnek egyszerre, hogy ne vágja le a villanyóránál lévő fő kismegszakítót.
2020. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
1. nyílászáró csere
2. födém szigetelés
3. homlokzati szigetelés
4. konvektor elbont, radiátor és gázkazán feltesz, kályha maradhat tartalék fűtésnek ha jó állapotban van
elektromos fűtésnek kiugróan magas a rezsije egy állandó lakott házban (kb. 3x több lesz, mint konvektorral)
elektromos panel + napelem kombó sose térül meg. A napelem árából egy tuti szigetelést simán rá tudsz pattintani a házra.
Ha nincs gáz az utcában, akkor h tarifa + klíma vagy valami pelletes fűtésben gondolkodhatsz.
A legfontosabb most az neked, hogy kezd el csökkenteni a házad hőigényét.
2020. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
ok, van gáz, bocs :D
2020. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Feldobsz a padlásra 15-20 cm ásványgyapotot, rögtön 30 %-kal csökken a hőigény. Továbbá szilikon csíkkal szigeteled az ablakokat, további jelentős csökkenés a fűtésben. Ezek nem nagy költségek, a jövő héten megcsinálod, még idén megtérül.
2020. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
#5 azért a szakszerű gyapotozás bőven benne lenne 200 ezerbe. De még lehet keveset is mondtam.
2020. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, van mit csinálni, ezzel a megoldással most egy kis időt nyerünk, hogy őszre/télre már vmi normális fűtést dobjunk össze. Ha több is lesz most így a számla. Az idő szűke miatt nem volt más lehetőség, ígyis másfél hónap alatt csinálunk teljes felújítást, a vezetékektől kezdve minden megújul(t), a fűtés megreformálása viszont egy komolyabb projekt lesz. Nagyon köszi a tippeket, hogyan lehetne a hőigényt addig is csökkenteni!!! :)
2020. jan. 18. 12:47
8/15 anonim válasza:
3 ember 2x10 cm kőzetgyapotot (alulra fólia) 4-5 óra alatt feldob egy ekkora ház padlására.
Bálásat vegyél, ne tekercseset. A tekercses pár év alatt összeesik. Saját tapasztalt.
2020. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat! Ha a padláson szeretnénk mászkálni, pakolászni, netán később beépíteni tetőtérnek.. A feltett gyapotot hogy lehet "járhatóvá" tenni?
2020. jan. 19. 07:47
10/15 anonim válasza:
Fatelepen veszel zsaludeszkát (ez a legolcsóbb) és csinálsz belőle 30 cm széles járdát. Aljára teszel lábakat, hogy a födémre támaszkodjon, ne a szigetelésre. Kémény ajtóig, tv kábelig ezt szokták rakni.
Ha pakolni akarsz rá, akkor 20mm osb lap és alá tartó keret.
Én nem erőltetném a padlásos tárolást. Ami odakerül, az jellemzően 5 év múlva a kukában végzi. Akkor meg minek tartogatni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!