Fűtés alternatívák, amik "olcsók" és hatékonyak?
64nm ház fűtésére keresek alternatívákat.
A gáz elérhető, de nincs kiépítve, az óránál vége.
Jelenleg egy cserép kályha és egy villany radiátor fűti be a házat(2500w, olajradiátor).
Olyan a ház elosztása, ami miatt működik, de átépítésre kerül.
A két egymásba nyíló 16nm szobából lesz egy 16nm és két 8nm szoba, ugyan gipszkarton fallal, de elválasztás lesz. Így az egy villany radiátor kiesik.
A cserépkályha valószínű át lesz építve, de egy olyan fő-kiegészítő fűtésre lenne szükség(32nm egy légtér), amit akkor használnánk, amikor sem időnk sem kedvünk nincs a kályhával bajlódni, pl a reggeli begyújtást ki lehetne hagyni, picit tovább alhatnék, mert napközben van fűtés amíg nem vagyunk itthon. Hamar felmelegszik, és jól tartja a hőt a kályha, este ha tisztességesen megrakjuk, akkor sokáig ad le meleget, de estére kihül.
Jelenleg a villany, a fűtés és minden más miatt általány 19eft, év végi elszámolásnál pluszban jövünk ki.(valójában két háztartásra, nem csak a miénk, albérlő külön lakrésze is benne van)
A ház szigetelt, tégla falazású.
Én az infra panelt néztem, de lehet van más ötlet is, ami gazdaságos és tényleg meleget ad.
Félreérthető.
Minden helységre gondoltam, nem csak az egy 32nmre, hanem a szobákra is.
Három klíma telepítése, kültéri egység.... Valahogy soknak tűnik.
Plusz asztmás gyerek mellé mennyire működik, nyáron olyan helyen, ahol ment a klíma rosszul lett...
Ha az óráig ki van építve a ház, az már tökjó.
Felújítás előtt áll a ház? Akkor padlófűtés plusz 1-2 fűtőtest (kandalló vagy radiátor) lehetne a legjobb.
De napelem, megújuló erőforrás is lehet.
Szerintem is inverteres klíma. Van olyan, hogy egy kültérire több beltéri kapcsolható. Vannak csatornázható klímák, egy egység a két kisszobát simán kiszolgálja. Infra sem gazdaságosabb és más a hőérzet. Ha a gyerek rosszul lett a klímától, az vagy túl hidegre volt állítva, vagy piszkos volt a szűrője.
Ha úgyis felújítást terveztek, konzultálj épület gépésszel, épület villamos mérnökkel (ne a nagyokos szakikkal) és tőlük kérj tanácsot.
Mindenképpen szakemberrel egyeztetünk, hogy mi hogyan jön ki.
Sajnos valami gond van a vizzel(csatorna vagy cső törésünk van, ázik a fal) és ha már azt szétverjük akkor már minden mást is megcsinálunk a tavasszal/nyáron(ima, hogy addig ne legyen nagy gáz, most még máshová addig menni se tudunk a felújítás idejére)
A vízre van emberünk, úgy mint a bontás építés burkolásra is, már csak a fűtés ami nagy kérdés, hogy arra mit keressünk.
3éve bontottuk le a gázt, előtte 2évben 150-230ezres számlák jöttek ki havonta, rossz volt az egész rendszer, iszonyú fogyasztás és hővesztés volt) jó szakemberrel és normális kazánnal etc attól sem zárkózok el, hogy újra gáz legyen.
ha szakemberhez fordulsz, az mindenképpen jó. Saccra számold ki a ház hőveszteségét, vannak rétegrend és egyéb kalkulátorok, de fűtés összehasonlítók is. Kérdés mit tudsz rákölteni.
Egy jó szigetelés mindenképpen nyerő és lenyomja a költségeket.
A gáz jól méretezve jó, de a kazánok javítása sokszor horror.
Viszont egy megépített alacsony vízhőfokra tervezett radiátoros rendszert bármivel fűthetsz nem csak gázzal.
A sima villany viszonyítva drágább, és hálózatfejlesztést is igényelhet, a Hőszivattyú "H+ tarifával jó, de ára elég borsos, de akár HMV előállítására is jó. A cserépkályhát meghagynám, mert jól fűt és bármikor jó lehet.
Vedd bele a használati melegvizet is, ha felújítotok.
Felújításra 6milla, és a fűtésen kívül nagyjából anyag árban megleszünk.
A hőszivatyú h kategória is jónak tűnik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!