Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ti nem sajnáljátok bútorra a...

Ti nem sajnáljátok bútorra a pénzt?

Figyelt kérdés

Be kéne rendezni a lakásomat, de olyan árak vannak, a leggagyibb bútorok is horror összegekbe kerülnek, hogy inkább úgy vagyok vele hagyom a fenébe az egészet, veszek valamit használtan vagy ingyen elhozhatót :D



1 gagyi kanapé is 200k.



2019. júl. 16. 14:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
De igen, sajnálom rá, annyira, hogy mi még mindig a szüleimtől örökölt 60-as évekbeli szekrénysort használjuk, a konyhában meg a nagyszüleimtől örökölt kredencet. Amúgy szeretem is őket. A többi bútorunk is innen-onnan a családból, barátoktól kapott kidobott asztalok, székek, szekrények. Tudod, ki adna értük százezreket! Van annak jobb helye is!
2019. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
A bútor az igen csak hosszú távra szóló dolog, néhány sznobot leszámítva, a legtöbb ember boldogan elvan azokon a székeken, asztalokon, szekrénysoron, kanapékon, foteleken, amin 60-80 éve is elvoltak már a nagyszülei... vagy épp a hárommal ezelőtt ott lakó. A bútort az ember nem pénzért veszi, hanem örökli, szerzi valahonnét, vagy viszi magával, ami eddig is volt.
2019. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Matracot azért nem vennék használtat, minden más jöhet.
2019. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

" Ha valaki meg tud venni pl. egy ócska panelt 30-40 millióért, nehogy már ne teljen pont a bútorra is.


"


Egy két kivételtől eltekintve azért nem ennyi egy panel... Aki 40-ért panelba megy, az meg is érdemli, holott én is panelt vettem, de azért mindennek van egy realitása szerintem.


Elárulom neked, jócskán 30 alatt vettem, és igen, kb elment rá az összes pénzem, de egy jó vétel volt. Inkább egy jobb lakás, mint fullos bútorok milliókért.

2019. júl. 16. 16:31
 15/22 anonim ***** válasza:
26%
Én nem sajnáltam. Bútort (ellentétben az egyik előttem szólóval)nem egy életre veszek, eddig kb. 8-10 évente lecseréltem. Akár költözés miatt (már nem feleltek meg a méretei), akár pusztán csak azért, mert meguntam, fel kellett dobni valami újjal a lakást. Viszont azt megtanultam, hogy a magyar tulajdonú bútorboltok magyar gyártású, feltűnően olcsó bútorai egy kalap szarok! Így inkább alaposan körbenézek, most már többször is kintről rendeltem, egy lengyel online bútorbolt kínálatából. Nem bántam meg, hogy az átlagnál egy kicsit (vagy annál kicsit jobban) többe került, mert látható, érezhető a minőségbeli különbség. Nekem ennyit megért, de ha nem lett volna rá pénzem, akkor nyilván ezt nem tehettem volna meg.
2019. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem tényleg hülyeség 200 ezret kiadni csak egy kanapéért, ha 230 ezerért már komplett ülőgarnitúrát lehet kapni! Például: Atlantisz 3+2+1 ülőgarnitúra 227 500 Ft a Jasin Bútornál! Vagy ha jobb minőség kell, ami például nekem nagyon tetszik: California 3+2+1 ülőgarnitúra több netes bútorboltban is 300 ezer Ft, ami azért arányosan még mindig olcsóbb, mint 200 ezer egyetlen kanapéért!

Árukereső-n körülnézve pedig ha csak kanapé kell, például 3 személyes (194 cm széles) Proda JAS kanapé, ami ágyneműtartós, és ággyá nyitható, mindössze 55 ezer Ft, pedig nem lehet rossz, ha 8 véleményből 5 csillagos minősítést kapott!

2019. júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
41%

Fura helyeken nézegeted.

Éppen ma fogunk menni átvenni a kanapénkat, 109.990 ft volt.

Mi most újítunk fel és rendezünk be egy házat, pont hogy meglepődtünk, milyen olcsón lehet bútorokhoz hozzájutni.

2019. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem olcsók a bútorok. Múltkor jártam bútorboltba, körülnézésképp, hát nevetséges az ár/minőség arány. Olyan ruhásszekrények vannak, hogy ingatag, dőlőngél, pontatlanok az illesztések, stb. aztán 100 ezer fölött van.


Ha van egy kis barkácsvénád, magad is készíthetsz bútorokat. Megtervezed a méreteket, levágatod lapszabászaton, kb. 3-5ezer Ft négyzetméterenként. Élfólia méterje csak 50Ft, magad élfóliázod vasalóval. Kell még csavar, tipli, kivetőpánt vagy zongorazsanér az ajtókhoz, farostlemez hátlaphoz, apróbb tételek, stb.


Én így a fenti módszerrel csináltam már magamnak jónéhány szekrényt, egyedi izlés szerint, egyedi méretekkel, jóval kedvezőbb ár/érték arány mellett.


Pl. ha tekintünk egy ruhásszekrényt, van ugye két oldala, alja-teteje, két ajtaja. Ha a magasság 2méter, szélesség 1,5méter, mélység 60cm, akkor ez összvissz 7,2 négyzetméter, ami kb. 30ezerFt lapszabászaton levágatva. Bútorszerelvények, élfólia, csavar stb. max 10eFt.

Tehát 40eFt-ból van egy jó ruhásszekrényed, ugyanez a boltban legalább háromszorosa.


Ágyat/heverőt is tudsz csinálni magad, persze oda már több gyakorlat kell...


Engem annakidején még úgy neveltek, hogy értsen az ember minnél több dologhoz, mert akkor azért nem kell pénzt kiadni. Persze akkoriban még a világnézet/gondolkodás is más volt mint manapság. Akkoriban mindent javítottunk, átalakítottunk, csak végső esetben került valami a kukába.


Most meg nézd meg hogy lomtalanításkor mennyi mindent kidobnak az emberek. Jó állapotú fotelokat, bútorokat, csak azért mert valaki megunta őket, nem azért mert rosszak lennének.

Volt, hogy szemétből hoztam vissza kidobott bútorokat, szétszedtem, körfűrésszel méretre vágtam, csináltam egy jó kis műhelypolcot belőle...

2019. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18


Tegnap vettünk ruhásszekrényt, 220*109*61 méretben, 70.000 forint volt. Számolgattam még előtte, mennyi lenne a helyére egy beépített, hát ajtók nélkül, csak a faanyag 100.000 fölött lett volna.

Mondjuk nézem, te a polcokat, fiókokat elegánsan kihagytad. :))


Ágyat 70-80k környékén nézünk, még nincs helye szóval még nem vettük meg. Mondjuk franciaágyból nagyon tetszik a raklapokból épített is, és az nem bonyolult. :)


Tök fura nekem ez az egész kérdés. Mi eddig minden bútorunkat feleannyiból hoztuk ki, mint amennyit kalkuláltunk rá.

2019. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19 javítás

220*209*61 méretben

2019. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!