Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van ötletetek, hogy kéne...

Van ötletetek, hogy kéne kifestenem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném kifesteni a szobámat két színnel, almazölddel és pinkkel. Szeretném, ha segítenétek nekem:

- Milyen festéket érdemes vennem? Milyen márkát, és mire valót? Mármint, tudom, hogy falra, de van-e különleges kikötés.

- Mészre lehet festeni? Fehérre meszelt falam van, és azt mondták, arra nem lehet :S

- Mennyi festék kéne? Külön-külön a két színből. Nagyjából egyforma arányban kellenének, pinkből talán kicsit több.

[link] Ilyen a szobám, lerajzoltam, ahogy tudtam. Amikor belépünk az ajtón, ezt látjuk. 230 cm a magasság, 303 cm az ajtótól a szembe falig, + 14, ami a kiugrót jelöli, mert a padlón mértem a hosszt. A kiguró 30 centivel a fal másik oldala előtt véget ér, azt próbáltam is jelölni.Alapból csak 218 centi széles, plusz még a maradék 30 centi, ami annyira kinn van, mint a kis kiugró, csak felér a plafonig. A két szélső oldal között 248 cm a távolság. Van a plafonon is egy kiugró, remélem érthetően rajzoltam, próbáltam nagyon =)

- Hogyan kéne összefestenem? Tudom, hogy a plafont tiszta pinkre akarom, de a többit, hogy vegyítsem össze. Bordü-csíkot nem igazán akarok.

- Milyen bútor és szőnyeg illene hozzá? Bútorban fehérre gondoltam, szőnyegbe meg olyan színűre, mint a fal.

Remélem tudtok segíteni, előre is köszi =)

16L


2010. jún. 25. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A meszet lehet színezni, én azt használnám a helyedben. Miből van a fal? Nálunk a drága, lélegző festék alatt is bepenészedett és le kellett kaparni, mésszel semmi baja, és az még fertőtlenít is. Szóval szerintem vegyél zöld és pink színezőt.

Ha modernebb stílusú a szobád, akkor megcsinálhatnád úgy, hogy az egyik felső sarokból húzon egy átlót, aztán a mellette lévő falon az alsóból húzon a felsőbe... így lesz négy háromszöged, amik két falon ívelnek át. De az is lehet, hogy ha a plafon pink, akkor zöldre fested a falakat és pinkkel mintákat festesz rá. Ez talán még jobb és egyedibb volna.

2010. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi =)
2010. jún. 26. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak mészfestékek ( adalékanyagokkal feljavított oltottmész) amit lehet színezni de csak lúgálló pigmentel ( a mész lúgoskémhatású ugye...) kopásállósága majdnem megközelíti a diszperziós festékekét, viszont száraz dörzsöléssel tisztítható csak, és nemis annyira drága (2800ft kb a 14L-es)



17/F

2010. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi =)
2010. jún. 26. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsmit... tegnap 18:18 voltam
2010. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!