Különösebben nem terheli a fagyasztót, ha 1-2 hetente csupán 2-3 napra kapcsolnám be?
Hát ez roppant egyszerű megválaszolni - elméletileg. Amikor a hőn tartáshoz szükséges energia nagyobb, mint a szobahőmérsékletről lehűtés energiája, akkor érdemes lett volna már kikapcsolni.
De ez csak mérések alapján derülhet ki.
Félreértitek a kérdésem, avagy én fogalmaztam rosszul. Tehát: kb minden két hétben csak 2-3 napira tennék bele fagyasztani való kaját. Utána kivenném, majd kikapcsolnám kb 10 napra megint. Aztán újra tennék bele mirelitet 2-3 napra, majd kivenném, és megint kb 10 napra az üressé vált fagyasztót kikapcsolnám.
Ez nem okoz különösebb terhelést a fagyasztónak? Nem teszi tönkre? Nem volna gond evvel?
"A hűtőláda belseje"
Már elnézést, de csak úgy általában fagyasztót mondott. Nem lehet tudni, hogy láda-e, ez csak feltételezés. De egyetlen gyártó használati útmutatójában sem olvastam, hogy csakis és kizárólag folyamatos üzemben használhatod. Még ládánál sem...
Felteszem a gyártók nem olyan kreatívak az üzemeltetés terén,mint a fogyasztók. Tehát nekik elképzelhető ,hogy eszükbe sem jut,hogy valaki hetente ki-be kapcsolgatja.
Szerintem is ront az élettartamán. És könnyen megeshet,hogy pár hónap után igencsak kellemetlen szagokhoz fog vezetni. Élmény lesz benn tárolni akármit is.
Hidegben a bacik(többsége) nem szaporodik. Ellenben ha hosszabb ideig szobahőmérsékleten hagyod akkor ez a nedves környezet ami marad a baktériumtelepek fő forrása lesz.Ha utána le is fagyasztod újra, nagyrészük bár elpusztul de nem marad ott nyom nélkül. Kellemetlen szagokat és esetleges fertőzéseket okoz(hat). Konkrétan akár a penész is megtelepedhet ott.
Amúgy meg nem mindegy,hogy valamit szinten tartasz vagy a semmiről próbálsz visszahűteni. Utóbbi több energiát igényel rövid időn belül. Több óráig/napig is eltarthat mire a fagyasztó eléri a kívánt hőmérsékletet.
Míg szinten tartásnál kevesebbet üzemel. Persze hosszú távon a fogyasztás magasabb.
Elméletben,ha kéthetente csak 5napot üzemeltetnéd(azzal együtt,hogy a kívánt hőmérsékletet elérd). Akkor olcsóbban jönnél ki fogyasztás szempontjából nyilván.
Viszont magasabb károkozási kockázatai vannak. Hamarabb tönkremehet a fagyasztód,ha nem gondolsz előre arra,hogy időbe bekapcsold a kajáid sorra meg fognak romlani,mert nem lesz elég alacsony a hőmérséklet a tároláshoz. Meg hasonlók. Illetve ha csak a frissen bekapcsolt fagyasztót használod nem lesz elég "hőelvonó" kapacitás. Több ideig tart lehűteni,mintha a fagyasztóba már lenne több lefagyasztott akármi is ami elősegíti az újonnan berakott termék a gyors lehűlését. Persze energia szempontjából elvileg ugyanannyi kell. És minél gyorsabban lehűl annál kisebb az esély,hogy megromlik valami.
"Felteszem a gyártók nem olyan kreatívak az üzemeltetés terén,mint a fogyasztók."
A gyártók több peren túl vannak mint gondolnád. Amerikában egy mami a mikrohullámú sütőben akarta megszárítani a megfürdetett macskáját. Mivel kinyiffant, beperelte a céget, hogy ez nem volt benne a használati útmutatóban. Na, azóta benne van!
Minden benne van, amire figyelni kell.
Ajaj. Fura, mik vannak. Szenilis lehetett szegény a jenki néni...
:(
A következő eset netán az lesz, hogy Schwarczi bácsi szerint túl nagy a macskája, jobb volna kisebbe, a MICRO leírása viszont nem írja, hogy a macska nem kisebbítendő a mikróban (makro algoritmussal meg nem nagyobbítható, sajnos), csak azt, hogy elpusztul tőle szegény...
:(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!