Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Csempét csempére ragasztva....

Csempét csempére ragasztva. Aki csinált már ilyet: mennyire nehéz? Egyedül meg tudom csinálni?

Figyelt kérdés
Új lakásba költözöm, a konyhában van egy sor csempe, ami nem tetszik, de leverni nem szeretném. Csak a két konyhaszekrényrész közötti kb. 3 sorról van szó, nem nagy felület. Találtam olyan csempét, amit lehet csempére ragasztani és speciális ragasztót is hozzá, de nem tudom, hogy egyedül (nőként) neki merjek-e állni. Mennyire tartósak és szépek ezek a csempére ragasztások?
2010. jún. 7. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

függőleges felületen nem nagyon szoktak két rétegben egymásra ragasztani. Nem tudhatod, hogy milyen minőségben rakták fel az első réteget, az milyen erősen köt a falhoz. Lehet, hogy az új csemperétegtől egyszerűen leesik az egész. Én leverném/leveretném a helyedben.


Amúgy, padlón a régi követ alaposan le kell pucolni, rá egy réteg spec.tapadáserősítő alapozó, rá a flexibilis ragasztó és az új kőburkolat.

2010. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia! Remélem nem baj ha tegezlek.

Tehát a meglévő csempére szeretnél ragasztani másik csempét. Gondolom az új csempe is kerámiából lenne, ebben az esetben sem nem túl bonyolult a dolgod. Először is tisztítsd meg a felületet. Következő lépésben célszerű tapadóhidat felvinni a régi csempére, ezt festőhengerrel vagy bármilyen ecsettel könnyen elvégezheted. A tapadóhíd után jöhet a csemperagasztó (normál beltéri tökéletesen megfelel, 5kg-os csomag ~500 Ft-tól már kapható, 25kg-os ~800 Ft), majd rá a lap. Ha ezzel kész vagy, a Neked tetsző színű fugázóval fugázol. Szükséged lesz a művelethez egy vödörre amiben a ragasztót kevered, valamilyen szerszámra amellyel felviszed és fugakeresztre. Minden beszerezhető pl. a Baumaxban. Ha nincsenek hozzá eszközeid, én inkább szakembert javasolnék, ha csak kis felület akkor gyorsan végez és jobban jössz ki mintha mindent megvennél.

2010. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Majd megkérdezek szakembert, de szerintem kiszállással mindennel sokkal több lenne, mert kicsi felület nem éri meg neki amúgy.


Elsőnek: szoktak, ez nem kérdés, neten is sok ilyen oldal van, csak nem tudom mennyire tartós. Nem igazán szeretnék csempét verni, vadiúj a lakás, nem szeretnék nagy felfordulást. Minőségre, kidolgozásra szép a csempe, csak a színe nem tetszik.

2010. jún. 7. 20:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jöhetnek még a tapasztalatok:)
2010. jún. 7. 20:40
 5/9 anonim válasza:
Manapság már sok helyütt kapható csempére ragasztható "felület", a pontos neve most nem ugrik be. Olyan mint egy matrica, csak nagyban. Ezzel lenne a legkevesebb problémád, de azért egy igazi csempézett fal szebb (és tartósabb).
2010. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendes csempét szeretnék mindenképpen.
2010. jún. 7. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. Igen, tudom, csak úgy látszik, nem jól fogalmaztam. Szóval, mivel nem tudhatod, mennyire végeztek alapos, jó munkát, azt sem tudhatod, elbírja-e a felső csemperéteg súlyát, vagy az egész le fog esni. Hogy mikor? Lehet, hogy másnap, lehet, hogy egy-két év múlva, de ha rendesen megcsinálták, akkor lehet, hogy soha.

Amúgy egyedül is fel tudod rakni, de nézd meg, mérd ki, hogy lesz-e vágandó csempe, van-e a falon konnektor, kapcsoló, csap, stb. ezeknek a helyét szintén ki kell vágni, burkoláshoz le kell őket szedni. Nem ördöngős, de nem árt a célszerszám és icipici gyakorlat (néhány darab csempe feláldozásával egész elfogadhatóan bele lehet jönni). Sok sikert!

2010. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

NE ÁLLJ NEKI! A mostaninak csak a színe nem tetszik, az új majd nem lesz síkban, nem lesznek egyenletesek a fugák stb. Én sk. felépítettem a házamat, szóval nem ijedek meg az ilyen munkától, de én nem merném.. Ezt a részét kiadtam szakinak.


Ha mégis belevágsz, akár egyedül, akár szakival, verd le az előző csempét! Nem nagy felfordulás, hidd el! És nem lesz dupla vastag a csempesorod, ami elég furán néz ki, ha valahol látszik.


A legegyszerűbb a lenne, ha megváltoztatnád az ízlésedet, és úgy döntenél, inkább mégis tetszik a meglévő.


Ajánlom még figyelmedbe ezeket: [link]

2010. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként van külön csempére festék is .Érdeklődd meg.
2010. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!