Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan fogassuk a csaptelepet...

Hogyan fogassuk a csaptelepet a fürdőszobában bútorlapra?

Figyelt kérdés

Új fürdőszobabútort tervezünk és az általunk kitalált elrendezéshez csak a bútorlapra tudjuk tenni a csaptelepet, mert a mosdókagyló ráültethető és nincs a falból a csaptelepnek kiállás.


Így kell elképzelni:

[link]



Tudom asztalossal kell megbeszélnem, de hogyan előzhető meg hogy a csap folyása esetén károsodjon a "bútorlap"? Milyen vízzáró "praktikák" vannak? Vagy egyáltalán milyen anyagból legyen a bútor teteje?


2017. máj. 10. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A bútor tetejéhez szerintem használjatok munkalapot amit konyhában is használnak.Vastagabb is és keményebb a felülete. Rengeteg színben kapható.

Ha egy bútorlap kicsit is megsérül belemegy a víz és felpúposodik, ezért én semmiképpen sem tenném fürdőszobába munkalapnak.

A csaptelep helyét pontosan kell kivágni, és szilikonnal bekenni a vágás mellett. Ha ráül a csaptelep szerintem vízmentesen fog zárni. A munkalap pedig vízálló.

2017. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. vízálló (V100-as) forgácslapot kérsz - ez igazából csak nedvesség álló, ha áll rajta a víz, ugyanúgy tönkremegy, a vízszintes felületekre, főként a csap alá nem lesz tartós.

2. valamilyen műkő felületet használsz a csap alatti részhez, ezen nyugodtan állhat a víz, viszont pl. törik, nem lehet savval vízkömentesíteni és hasonlók.

3. valamilyen sima felületű (ez tisztítható) csempét/járólapot raksz a vízszintes felületre, ez a fuga miatt nem lesz túl esztétikus (vagy mozaikból rakjátok ki, de akkor meg a fugák tisztításába őrültök bele).

4. teszel egy üveglapot a bútorlapra és megoldod, hogy ne kerüljön be alá a víz.

2017. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fürdőbe való, vízálló lap kell. A csap alján van egy gumitömítés, az megakadályozza, hogy a furatnál befolyjon a víz. Ezt nagyon pontosan kell eligazgatni. A magas, ráültetett mosdókagylóhoz való csaptelepeknél erre fokozottan ügyelnek.
2017. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legyen kvarckő munkalap és probléma megoldva.
2017. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!