Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fa vagy műanyag tetőablak és...

Fa vagy műanyag tetőablak és miért?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 20:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

a fa ablak igenis szellőzik szerves mivolta miatt. Nem kell nekem elhinni, kérdezz meg bátran épületfizikust, hidd el ő is ezt fogja mondani.

Az igaz, hogy a fa ablakok kaphatnak olyan kezelést, ami meggátolja a szellőzést (égetett festék vagy bármi hasonló), de ha ez megtörténik, akkor nem fog tönkremenni az ablakod a párától, mert kezelték a fa felületet.

A korszerű nyílásokba viszont építenek szellőző nyílásokat, pont amiatt hogy nem tudnak szellőzni. Ezt sem kell elhinni, nézz meg egy katalógust.

2010. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Ja?!mégvalami. A pára nem az ablakon fog elsősorban lecsapódni (mivel felfele száll a meleg levegő), hanem a hőhidas szerkezeteknél, vagy a speciális pontokon, mint pl: falsarok, falsík és mennyezet éle, stb.

Ha gondolod ezekről is mutatok ábrákat.

2010. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

"a fa ablak igenis szellőzik szerves mivolta miatt... A korszerű nyílásokba viszont építenek szellőző nyílásokat, pont amiatt hogy nem tudnak szellőzni."


Ugye itt nem csak én érzek ellentmondást? :) Ha nagyon bizonygatni akarod ezt a hülyeséget, akkor mutass nekem egy páraáteresztési tényezőt a faablakra.. Nnna nem találsz ilyet? Akkor téma lezárva.


Ja, és nem kell bonyolítani. A pára hideg felületen fog lecsapódni. Szegénynek fogalma sincs a hőhidakról. Azt tudja csak, hogy valami hideg-e, vagy sem. És az ablakok hőszigetelése messze elmarad az épületek egyéb határoló elemeinek hőszigetelésétől. De ennek semmi köze ahhoz, hogy fa, vagy műanyag-e az ablak. Úgyhogy maradjunk a témánál.


1: A korszerű ablakok párazárnak. A fa is, a műanyag is.

2: HA(!) lecsapódik a pára, és áztatja az ablakot, akkor az jobban megviseli a fa szerkezetet, mint a műanyagot. Merthogy a műanyagot egyátalán nem.

3: A fát festheted időnként, a műanyaggal ilyen gondod nincs.

4: A fa vetemedhet, a műanyag nem.

5: A fa általában drágább.

2010. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
kiváncsi lennék mire alapozod ezeket. vagy hogy honnét veszed.
2010. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Elbeszélgethetünk itt alapvető dolgokról... Mit honnan veszek?

Hogy a fa vetemedik, és szétázik? Láttál te már fát?!?


Inkább mutass egy faablak-gyártót, aki közzéteszi a faablaka páraáteresztő képességét! Nincs ilyen, mert lószart nem eresztenek az ok át! Ragasztott keretek, tehát még ha maga a fa át is eresztene egy molekulányi vizet tíz év alatt, a ragasztó úgyis megfogja azt!


Tehát az elméleted igazolására egy számadatot kérnék egy ablakgyártó honlapjáról...

2010. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy 25év alatt nem egyszer kell kicserélni, mert újra és újra elrohad, nem csak az első.
2010. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ja, ez még eszembe jutott. Anyósomék kéglijében penészedik a fal, jó randára, de mikor lefújják kb. fél évig elő sem jön. Ez olyan 1flakon per két év, de csak a szavatosság miatt. Akkor 25 év alatt mondjuk elhasznál 13 flakont, ami 26ezer. Vagy mondjuk 7évente kicseréli az ablakokat egy milcsiért megint fára. Hát azért nem ugyanaz.
2010. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

tudod mit? TEdd azt. Fujogasd a faladat, és vegyél műanyagot. Az a szép a mai világban, hogy úgy cseszheted el az életed ahogy akarod.

TE hiszel amit hiszel, én meg tudom amit tudok.

2010. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nekem fa ablakom van és TUDOM, hogy szar ebből a szempontból. És azt is tudom, hogy nem szellőzik. Szar lenne ha szellőzne. Akkor szellőzik, ha ezer éves és görbe/nincs benne üveg, vagy ki van nyitva. A mai fák nem szellőznek, nem tudom honnan vetted, hogy igen. De ha még úgy is lenne, hogy a műanyag ablak miatt rohadna el a fal, és rávilágítottál az anyagi részekre, akkor se lenne igazad.
2010. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

[link]

Tanulj tinó

2010. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!