Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek miért nem praktiku...

Szerintetek miért nem praktikus a sarokban a gáztűzhely, ha egyébként ott a gázbekötés, és van mellette lerakó felület?

Figyelt kérdés

Jelenleg a konyha következik a lakásom felújításban. Olvasgattam az interneten, hogy ötleteket találjak. Több oldalon is azt olvastam, hogy hiba, ha a gáztűzhely a sarokban van. Ugyan több internetes oldalon is megjegyzik, hogy a gáz csonkokat a gázszerelők előszeretettel rakják a sarokba, ami meghatározza a gázkészülék helyét, de még sem jó ha a gáztűzhely a sarokban áll. Ezért javasolt a konyha felújításakor a gázbekötés pontját átrakatni.

Régi társasház lévén, ugye írnom sem kell, hogy nálam is a sarokban van a gázcső vége, és eddig ott volt a tűzhely. Sőt, azokban a lakásokban, ahol eddig éltem mindenhol a sarokban volt a gáztűzhely. Ha a gázt át akarnám rakatni, az sok százezer forintba kerülne, ami számomra nagyon-nagyon sok pénz.

Szeretném megtudni, szerintetek miért nem praktikus a sarokban a tűzhely, ha egyébként van mellette lerakó felület?



2015. márc. 19. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a praktikus .Nálunk is ott van kialakitva a helye .Mellette a mosogató gép,tetejére csempe lap,és ez a lerakó.Minden hely hasznosítva van .
2015. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem max nem praktikus, nekem pl mellette van a mosogató, amit szintén nem ajánlanak, de annyira azért nem zavaró. Ha meg már így szoktad meg, akkor mindegy is.
2015. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem minden esetben igaz. Nekem is a sarokban van, vadiúj a konyha, most lett felújítva, de nekem eszembe se volt átrakatni a csövet. Van egy L alakú bútorom, az L alak hosszabb részének a végén van a tűzhely. Tökéletes helyen van, max nem jobbra, hanem balra húzom le a lábast, tök mindegy. Ha máshova rakom, akkor rövidebb lenne az a munkapult rész , amin dolgozok,plussz én nem rakattam fölé szekrényt se, nekem az is furcsa.

Szóval esetfüggő, hogy praktikus-e vagy nem.

2015. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Szűkebb a mozgástered. Arról nem beszélve, ha egy jobb- és egy balkezes ember is van a családban - valakinek nagyon kényelmetlen lesz a használata mindenképp. Meg sarokban kapásból két falat fröcskölsz össze és ahogy észrevettem, ilyen helyeken előszeretettel beállnak a szagok is, persze van pára- meg szagelszívó meg minden, tudom. Na meg akkor a serpenyőfüleket is akkurátusan egyfele kell igazgatni, mert máshogy el se férnek a faltól. :D

Persze te tudod, mennyire tudsz együtt élni a dologgal.

2015. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Huhh, tényleg! A serpenyő füle! Tényleg, erre nem is gondoltam.
2015. márc. 22. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hagytam mellette egy 30 centis részt, így állhat a serpenyő füle arra is.
2015. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!