Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy rendezzem be a szobámat,...

Hogy rendezzem be a szobámat, hogy a lehető legtöbb hely legyen? És milyen dekorációkat csinálhatnék/ vehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy elég kicsi szobám lesz (költözünk), ráadásul tetőtéri, szóval az is vesz le a helyből, és az ablak is kicsi. A falak fehérek, de sajnos nem is lehet más színre festeni (nem passzolna a házba). A szoba közepén megy fel a kémény, az és a hátsó fal között egy beépített polc van, az egyik oldalon az ágyam, a másikon egy elég nagy fotel (amit nem akarnak anyumék kivinni). Sajnos szekrényem is kicsi van, és még egy íróasztalt is be kell szerezni. Szóval végül alig maradna helyem. A falakat szeretném díszíteni, de nem kifejezetten virágokkal... A stílusomhoz sokkal inkább passzolnak a rock-os cuccok. Lenne esetleg valakinek ötlete a szobaberendezéssel, és a falak díszítésével kapcsolatban?

Nagyon megköszönném, és természetesen minden normális válaszolónak megy a zöld pacsi. :)

14/L



2014. szept. 19. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát a fotelhez javaslom a kisbaltát, azzal kényelmesebb méretűre lehet alakítani. Mi a tököm az, hogy nem viszik ki? Most a te szobád, vagy nem?

Íróasztalnál esetleg érdemes lenne valami falról lehajtható verziót csináltatni, ami csak akkor foglal helyet, ha használod. Ágyból is inkább nyitható kanapéágy, vannak kényelmesek már. Falra poszter esetleg? Könnyű leszedni, és ha egy festésen fennakadnak a szüleid, valószínűleg úgyis minden máson hisztiznének.

2014. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A fotelt azért nem viszik ki, mert ha vendég jön, csak az én szobámban tud aludni, és kinyitható aggyá. A festés azért nem megoldható, mert az egész hát 'parasztház' jellegű. Az ágyam kinyitható, de így is kicsi a hely. Íróasztalnak pedig a fiókjaira is szükségem lenne. De azért köszi, a poszterekkel az a gond, hogy ritkán veszek újságot, és mostanság nem nagyon van benne olyan banda/ énekes akiket szeretek..
2014. szept. 19. 21:33
 3/11 A kérdező kommentje:
És a szobám alapból 3x4 m-es, de ebből kb. 1 m leesik a tetőtér miatt, ahol nincs meg a rendes belmagasság. Szóval kb. 3x3m-es.
2014. szept. 19. 21:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Értem, hát ez nem könnyű... reméljük senki nem jön hozzád, mert elszívjátok egymás elől a levegőt majd. Miért nem oldják meg a szüleid egy vendégággyal, ha jön valaki?

Nem lehet őket rábeszélni? Mégis az egyszem kislányuk vagy.

2014. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát sajna nem igazán megy, majd még győzködöm őket.. De tesóm szobájában sem férne el a vendég, mert neki meg franciaágya van.
2014. szept. 19. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem is nagy baj az, ha a falak fehérek maradnak. A sötét, és élénk színek még jobban szűkítik a teret.


Az átrendezéssel kapcsolatosan sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nem nagyon értettem meg, hogy kb. mi hol van. Esetleg ha tudnál egy képet linkelni...:/ Ha raksz fel képeket/rajzot akkor szívesen adok abban is tanácsot.


A dekorálással kapcsolatosan legelőször egy ilyen fehér-fekete szoba jutott eszembe, egy kis pirossal. Fekete-fehér csíkos ágynemű, egy piros párnával; fekete fehér fényképek a falon, amin csak a piros a színes ( [link] , [link] );négy egymás tökéletesen kiegészítő kép, fekete keretben; egy nagy fém/fa láda (ha fa, lehet piros), és egy nagy fém állólámpa. Ha van lehetőség akkor tegyél ki minél nagyobb hangfalakat, esetleg gitárt. Ha nem tudsz, akkor falmatricaként is megjelenhetnek. Ha nem kapnál hangfalas matricát (amire szerintem nagyon megvan az esély) akkor csinálhatod azt, amit az egyik osztálytársam, megrajzolta, kivágta a papírból, lefestette, és felragasztotta. Ehhez viszont kell egy kis tehetség is. Dekorációként kitehetsz egy tornacipőt is, persze ez csak akkor mutatna jól ha tökéletes rend van:) Bolhapiacon lehet kapni lemezeket, azokat vagy felrakod a faladra, de egy asztalon, szétszórva is jól mutat. Hát kb. ennyi ötletem van hirtelen:)


Ebből inspirálódtam:

[link]

[link]

[link] (itt a falmatricát figyeld)

[link] (figyeled a háttérben, az asztal melletti szekrény ajtóját?:D )

[link] (ágynemű*-*)

[link]

[link]

[link]


Ez pedig egy cikk, mindenképp olvasd el, tippek kis szoba berendezéséhez: [link]


Hát remélem, hogy segítettem valamiben!:) 14/L

2014. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Az ágynemű nem fontos, ugyanis terveztem beágyazni néha... Ha vannak még ilyesmi ötletek, nagyon megköszönném. :)
2014. szept. 19. 22:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb méretű tükör a falon vagy a kéményen, ha lehet rá ragasztani, máris nagyítja a teret. Világos kiegészítők az ágyon szintén; fehér vagy púder, világosbarna párnák, ágyterítő.

Nem tudom a beépített polc méretét, de lehet venni oda dobozokat, amik nagyjából megegyeznek a polc méretével, jól mutat és praktikus, fehérneműt, zoknit, cipőt, kisebb dolgokat lehet pakolni bele, ha kicsi a ruhásszekrény.

A falra mehet faldísz, te is sokfélét tudsz csinálni.

Lehet kapni hangszeres fogantyúkat a bútorokra.


Alaprajz nélkül nehéz többet mondani.

2014. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még ilyet nem is hallottam, hogy a gyerek szobájában tartsanak plusz ágyat a vendégeknek. Ha nincs vendégszobátok, vegyetek felfújható vendégmatracot, amit csak akkor vesztek elő, ha jön valaki, és leteszitek a nappaliban. Ezért teljesen felesleges egy fotelágyat tenni az amúgy is kicsi szobádba. Az egyébként csak jó, hogy fehér a fal, minden egyéb színtől csak kisebbnek hatna a szoba.
2014. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyjából lerajzoltam a szobát, az ágyam kicsit nagyobb, és ahol a kisebb szekrényeket jelöltem, ott nincs meg a belmagasság a tetőtér miatt.

[link]

És ide még valahogyan be kéne rakni egy íróasztalt meg min. 1 szekrényt, hogy valamennyire elférjenek a ruháim.

2014. szept. 20. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!