Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol tudnak segítséget nyújtani...

Hol tudnak segítséget nyújtani egy ház szobáinak elrendezéséhez?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy van e olyan oldal, ahol lakberendezők, vagy valaki, aki ért hozzá segíteni tudna.

Egy ház jelenlegi alaprajzáról lenne szó és szeretnénk azt modernizálni és a legjobban kihasználni a teret, mert ez most kész káosz.


Köszönöm mindenkinek!


2009. dec. 27. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Beírod a Google-ba h "lakberendező", és kapsz egy csomó találatot.

Ezután kiválasztod a legszimpatikusabbat, és felkeresed.


Fog neked segíteni, ne félj!


Ingyen viszont nem fog neked dolgozni senki sem. Te sem végzed a munkádat ingyen a munkahelyeden. Tehát ilyet ne is keress! felesleges.

2009. dec. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Keress egy szakembert, aki éppen ezt tanulta és ebben van tapasztalata, rutinja. Megéri egyszer rászánni a pénzt, minthogy hosszú évekig egy elfuserált házban élni. Olyan ötleteik vannak, amit én - akinek közöm nincs az ilyesmihez, bár mindig szerettem volna hinni, hogy van - álmomban sem gondolnék.

Tapasztalatból mondom amit leírtam, hidd el, megéri.

2009. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem nem kell ehhez lakberendező, ha te nem értessz annyira ehhez a dologhoz, akkor biztos van olyan barátnőd, aki szívesen segít.

Én pl. nem vagyok lakberendező, de szívesen agyalok a ház berendezésén, a miénket is én terveztem, és nagyon jó lett.

A lényeg pedig az, hogy a saját ízlésed szerint rendezkedj, ne egy idegen lakberendező mondja meg, hogy milyen színek, milyen stílus passzolna neked.

2009. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

9:20-as vagyok.

Azért egy ház átalakítása nem csupán jó ízlés dolga. Ismerni kell a fizikai és technikai lehetőségeket, az ötletek megvalósíthatóságának mikéntjét, nem hinném, hogy bármelyikünk biztonsággal meg tudja állapítani, hol lehet pl. falakat áthelyezni, vagy éppen hol és hogyan lehet nyílászárókkal variálni. Egy lakberendezőnek ez a szakmája, nem csak bútorokat tologat meg színeket talál ki a nappaliba. Ha ismernétek a tevékenységét, akkor tudnátok, hogy nagyon is van értelme.

És még valami: egy jó lakberendező nem fog alaprajzból véleményt mondani vagy terveket adni. Először meg kell ismernie a megrendelőt, annak életritmusát, ízlését, és így fog tudni teljesen testre szabott tanácsot adni.

Ráadásul sokkal jobban ismeri a rendelkezésre álló eszközöket, anyagokat, lehetőségeket mint egy laikus.

2009. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha esetleg írsz egy mailt, csak tájékoztatóul hogy mi, hogy, mit szeretnél, esetleg tudnék segíteni!! :)
2009. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az utolsót kérném, hogy írjon nekem privit, mert én nem látom sajnos az elérhetőségét. Ennek nem tudom az okát.

Köszönöm!

2009. dec. 29. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Ehhez nem lakberendező kell, hanem belsőépítész vagy bármilyen építészmérnök. A lakberendezést tanfolyamokon tanítják, és kizárólag az esztétikus berendezésről szól, az átépítéshez szükséges statikai ismeretek nem része a tananyagnak.
2010. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Én mint végzett belsőépítész, és mellékesen végzett lakberendező szeretném megvédeni a kollégákat.


A lakberendezők igenis tanulnak épület-szerkezettant, statikai alapismereteket, így pl tervezői joguk is van, és statikai számítást nem igénylő bontást, építést tervezhetnek, kiviteleztethetnek.


Csak a miheztartás végett...

2010. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!