Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen színű legyen?

Milyen színű legyen?

Figyelt kérdés
Most lesz felújítva a szobám, ki is lesz festve, de lövésem sincs, hogy milyen színű legyen. Ti mit ajánlatok? 15 éves fiu vagyok.
2009. dec. 10. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Enyém is nemrég lett festve, capuccino színű lett.Amúgy szerintem vmi világos zöld/kék is jó, mondjuk a bútorod színétől is függ.:)

14/F

2009. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már sok bútorod van, amit felhasználsz majd és/vagy kicsi a szobád, esetleg kevés fény jön be, akkor érdemes világos színeket választanod, amik nem nyomasztanak. Ilyenkor ha a hideg színek tetszenek, világosabb zöldes, kékes árnyalattal festhetsz. Ha jobban szereted a meleg, naposabb színeket, halovány narancssárgára, világos kapucsínóbarnásra is színezheted a szobád falát.

Erősebb színeket szerintem nem érdemes nagy felületre kenni, mert izgatóak, például ha pihenni, aludni, tanulni szeretnél. Láttam már olyan szobát, ahol néhány bútor volt fekete, néhány szürkésfehér, a falak pedig halvány levendulalilák: egyszerű, de mutatós volt, tetszett [annak ellenére, hogy nem szerettem azt a lilaárnyalatot].


[link]

Ezen az oldalon rengeteg különféle árnyalatot, színcsoportot megtalálsz, névvel, típussal [pl. tört, meleg/hideg] ellátva. Remélem segít. Festékboltban, úgy tudom, lehet kapni színkártyákat, ezeket is kombinálhatod, melyik jobb vagy kellemetlenebb.

2009. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ami nagyon állat lehet, : teljesen fekete. de nagyon sok fény kell akkor a világitáshoz.

a sima meszelés (fehér) szerintem elég egyszerű, (nekem olyan van, s nem akarok másikat.

de legjobban te tudhatod milyent akarsz. ne más mondja meg mit akarsz.

2009. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát pont ez az, hogy nem tudom mit akarok :D ha tudnám nem kérnék tanácsokat. :)


köszönöm az eddigi válaszokat!

2009. dec. 10. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:

limezöld. nekem az előszobám olyan, de buli lett volna kifesteni ilyennel a nappalit is :) az narancssárga, a háló pedig szép citromsárga.


duluxot ne vegyél, én rendesen át lettem baxva... a dobozon világosabb volt, mint amilyen felkenve, és most elég meredek színe van a konyhámnak.


hála az égnek a többi trilak decor --ezekből érdemes szemezgetni, nagyon vagány színeik vannak.


kéket nem ajánlom, a tinikori szobám olyan volt. én elég depis voltam tőle... (bár vágott volna fejbe jóanyám, mikor kitaláltam azt a b.uzi színt :)


üdv 22l

2009. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!