Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szuterén lakásoknak milyen...

Szuterén lakásoknak milyen előnyei és hátrányai vannak? Igaz, hogy egy szuterén lakásnak kicsi a fűtésszámlája, mivel a föld jól szigeteli a falakat?

Figyelt kérdés

Hátrányok,amiket tudok: sötét, vizesedhet a fal, alacsony belmagasság(persze nem minden esetben)


Előny: olcsó, hangulatos



2012. okt. 19. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg hangulatos, amikor az ablakodra hugyozik egy kutya...


Szellőztetni sem tudsz, mert közvetlenül az út pora jön csak be, stb.. Semmi pénzért nem vennék.

2012. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam mert nem volt rá pénzem.De jó dolog mert rengeteg holmi elfér benne nem kell emiatt külön mellék épületet építeni.Ha mélyebb területen laksz magas talajvíznél feljöhet a víz.Borospincének nem jó mert meleg.Mivel álltalában nem laknak benne így a szellőztetés sem gond.Igaz azon is van ajtó és ablak is tehát megoldható.Lényegében több előnye van mint hátránya. Nem tudom építeni akarsz vagy venni érdeklődj a környéken a talajvízzel kapcsolatban szokott e gond lenni.Ha igen a kazánt tedd magasabbra ne a szuterén aljába.A fűtésszámláról nem tudok semmit.
2012. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én lakás célban gondolkoznék, hogy egy lakást kialakítani. Sajnos a vizesedéstől tartok a legjobban, és az első hozzászólónak abban igaza van, hogy a egy ilyen jellegű otthon igen csak poros lenne minden szellőztetés után.
2012. okt. 19. 15:17
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a kérdésben nem írtad.Hát először is csak illegálisan lakhatnál ott mert szuterinre nem adnának lakhatási engedélyt a másik hogy nem egészséges mert vizesek a falak párás dohos a levegő.Ideig óráig el lakhatsz benne de erre a célra ne vegyél ha úgy se tudsz rá építeni.Kissé bonyolult lenne a szennvízelvezetés is ha lentebb vagy mint a csatornahálózat.
2012. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na.Az én házam mivel dombon van,így földszint 70%-a szuterén.A hátrány valóban a por,de nem jelentős.Előnyként azt tudnám említeni,hogy sokkal melegebb van télen,mint az emeleten,viszont nyáron hűvösebb,pedig a kazán is lent van,ami elég nagy.
2014. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!