Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 1+1 szobás lakások pontos...

1+1 szobás lakások pontos méretei?

Figyelt kérdés

Standard 1+1 szobás panellakás alaprajza után kutatok már jó ideje, csak nem találok sehol se olyan képet, ahol mindegyik (!) fal pontos mérete meg lenne adva. Ezek szerintem mindenhol ugyanolyanok, szóval kerülettől függetlenül írhat bárki:) Konyha átalakítás / bútorcsere, kisszobában mi-hogyan legyen, hogy maradjon is hely... meg ilyenek miatt. Lemérném én is, csak még x ideig nem tudok beköltözni, úgyhogy ez kilőve.

Köszi!



2012. szept. 24. 00:13
 1/5 ava87 ***** válasza:
Szerintem tévedsz, nem egyformák. Most lemérni nem tudom neked a falakat, de van különbség. Ahol most lakunk, meg ahol egy éve laktunk, azok sem egyformák, pedig szobaszámra azonos mindkettő, de a mostani két négyzetméterrel nagyobb, és kicsit más az elrendezése is (és mindkettő "gyárilag" ilyen).
2012. szept. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy panel lakást keresel, vagy házgyárit.

Panelesben nem építettek 1+1 szobást. Azokban vagy csak egy szoba volt, vagy a középső lakásokban 2 szoba, vagy a szélsőkben 2+ egy szoba. A +1 csak inkább félszoba volt.

A házgyáriak méretét nem tudom.

2012. szept. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 1+1-es, akkor az valószínű 1 egész + 1 fél szoba, azaz másfél szobás, különben nem 1+1-esnek, hanem 2 szobásnak neveznék.

A fél szoba biztosan 12 m2 alatt, vagy max. annyi, mivel építészeti szabvány szerint, ami annál nagyobb, azt már nem félszobának, hanem egésznek nevezik.

A normál szoba 16 és 20 m2 között mozog, de ahogyan írják, nem egyformák, sőt még pl. két másfélszobás lakás össz.négyzetmétere sem biztos, hogy pont ugyanakkora, mert ha más az elrendezés, az előszoba mérete, vagy van benne külön spájz, vagy a konyha-fürdőszoba elrendezés más.

Tehát ezt valóban csak akkor fogod tudni, ha a kezedben a kulcs.

Az biztos, hogy a nagyszobákba egy 5 elemes szekrénysor el szokott férni a hosszúfalon = 5 elem x 0,90 fm = 4,5 fm. Bár igaz, hogy az én szobám hossza csak 4,20! Szóval ezek szerint ez sem biztos.

2012. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Huh... Akkor valószínű félreérthető voltam, bocsánat.


Középső lakás, 1+1 alatt 1 egész (18m2 talán), és egy fél (kb 7m2) szobát értettem. Bejárattal szemben a konyha, balra nagyszoba, jobbra kisszoba, "alatta" a fürdő. Ahol én laktam, kerülettől függetlenül mindenhol ilyen elrendezésben voltak a lakások, meg aztán ez is ilyen, ezért hihettem, hogy majdnem mindenhol így néz ki az 1+1-es:) Még ugyanennek a tükörfordítottját láttam, de mást sehol. De különben igazatok van, lehet, hogy amik más ütemben épültek, máshogy néznek ki.


Remélem, már egyértelmű, melyik típusra gondolok:)

2012. szept. 24. 10:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismét csak más az elrendezés és a méretek, ha szalagház, és megint más, ha pl. 4 emeletes kockaház, és ismét más, ha pl. a tízemeletesek tipus-lakása.
2012. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!