Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi okozza a lakások illatát?

Mi okozza a lakások illatát?

Figyelt kérdés
Nem régi kérdés válaszaként írta valaki, hogy nem a lakás berendezettsége a fontos, hanem hogy tisztaság legyen. Amikor belép egy lakásba, annak jellegzetes illata van. Mi okozza ezt az illatot, ami minden lakásban más és más, szinte jellemző és egyedi. Nálunk mikor vettük, kifestettük, új szőnyeget raktunk, nem értem, miért mégis olyan állott a szag, mire hazaérünk a munkahelyről. Pedig reggel mindig kiszellőztetek rendesen, tisztaság is van. Mégis mikor kinyitom az ajtót, olyan enyhe kellemetlen állott szagot érzek.
2010. szept. 22. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A legfőbb illatforrás a benne lakó(k): a sütés/főzés, kávé/teafőzés, a mosó- és takarítószerek, a ruhaöblítők, a tusfürdők, szappan, parfümök, arcszeszek, ezek mind-mind hozzájárulnak az otthonod egyedi illatához, mert beleivónak a kárpitokba, falakba, könyvekbe.

Egy új lakásnak, háznak még idő kell, mire "családszaga" lesz, addig mindig előjön az új bútorok, falak, szőnyegek kesernyés illata. Türelem és ne féljetek belakni az otthonotokat! Kicsit rásegíthetsz neked tetsző illatosítókkal, illatgyertyákkal, esetleg a felmosóvízbe önthetsz pár csepp illóolajat vagy szimplán egy kis ruhaöblítőt.

2010. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálam általában jó illat van, néhány vendégem már meg is jegyezte :)

nos, én vettem az ikeában potpourrit (van belőle vaníliás, levendulás, rózsás) és azt tettem kis fonott kosarakba, üvegtálkákba a lakás minden pontjára.

van a radiátoron párologtató edényke, abba a mosógél és víz keverékét teszem, tiszta, friss illat lesz tőle.


van sok féle illatosító, pl még van az az ambi pur zselés cucc, ami elég sokáig elég, és sokféle kapható belőle.


nem szeretem, ha a lakásban kaja vagy valami kellemetlen szag van, sokat szellőztetek, a konyha ablak szinte mindig nyitva van bukóra.

2010. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, megpróbálok direkt módon változtatni a lakásunk illatán, először úgy döntöttem, lemosom a beépített szekrényeket ecetes vízzel, meg az olyan dolgokat, amik régről maradtak ránk, hátha ezekben is rossz szag van. Aztán jöhetnek az illatanyagok!

Örülök ennek a radiátoros-mosógéles ötletnek is, meg a pot-pourrinak is. Köszönöm

2010. szept. 22. 14:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Háát a régi szekrényeket ne ecettel mosd le, hanem valami rendesebb szerrel, én az albérletemben domestossal, utána mosogatószerrel mostam le a szekrényeket, így abszolút csak a mi illatunk vette fel. De az előszobában, ami közös, nagyon rossz szag van, mert a lakótárs igénytelen és koszos :S Rengeteget számít a tisztaság. Én nem illatosítok egyáltalán, nem használok öblítőt sem, csak egyszerűen mániákusan takarítok, és mindig tiszta jó friss illat van.
2010. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!