Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül egy falfestés?

Mennyibe kerül egy falfestés?

Figyelt kérdés

Anyám nem akarja befesteni a fürdőszobát, pedig tiszta penész, meg fel van repedve(vagy meg van repedve?), de szerinte felesleges, mert hogy újra kijön egy év múlva. Régebben tényleg évente festettük, és ráfestettünk már egy csomó extrakiváló,penészölő, repedésgátló festéket, és nem nagyon használtak.

De, most annyira csúnya, hogy egyszerűen utálok bemenni, és azt sem szeretem, ha jön valaki hozzám, mert szégyellem.

Arra gondoltam, hogy összegyűjtöm valahogy rá a pénzt, és megcsináltatom. Mennyire lenne drága?

3x3 m területről van szó, és elég lenne egy sima, "legolcsóbb" festék-festés. Esetleg, nagy munka lenne-e, ha saját kézzel csinálnám? Vagy úgy nem olcsóbb? Borsod megyei vagyok. Csiszolni is kell, gondolom és utána festeni. Festeni már festettem falat.

Biztos sok helyesírási hibával írtam le a kérdést, de lehetőleg csak a kérdésre válaszoljatok.


2012. szept. 6. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

nem tudok érdemben hozzászólni

de nincs benne helyesírási hiba :)

5-ös !

2012. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt kéne kideríteni miért penészedik. Nekiállhatsz saját kezeddel rosszabb nem lesz.a gyakorlatban lekaparod a festéket, a repedéseket egy csavarhúzóval picit kimélyíted(ezáltal a laza darabok kihullanak).veszel glettelőgipszet kigletteled a repedéseket, utána átgletteled az egész falat csiszolod, megint glettelsz ahol hibás megint csiszolás utána jöhet a festés. én a helyedben simán meszelnék az elég jól fertőtlenít és öli a penész gombákat. kell két spatulya, glettelővas, csiszolópapír(100 as) a festéshez ecset lehúzórács, teddy henger. ha meszelsz korongecset. Melyik városban laksz? ha közel esetleg segíthetek.
2012. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából mindig késő ősztől kora tavaszig penészedik (utána meg úgy marad), valószínűleg azért, mert fürdéskor nem tud rendesen kiszáradni. Pedig megy a gáz, kb. félórát-órát naponta, de tovább sajna nem lehet, mert sok pénzbe kerül. Próbáltam már sissy-szavó penészírtóval, de nem sokat értem el. Használt, de annyira erős a penész, hogy keveset használ:( Pedig kb. 5 dobozzal fújtam a falra:O

Miskolci vagyok egyébként. Anyukám azt mondta, hogy belekerülne 50-100.000 Ft-ba, és hogy ő annyit nem ad ki érte:(

2012. szept. 6. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
elsőnek kellene egy szellőző ventilátor ablakba/falba, ami kinyomja a párás levegőt. ezzel kiszárítani. utána mehet rá a penészölő és ha látod, hogy nem tér vissza, akkor nekiállni festeni. addig kidobott pénz.
2012. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekünk a fürdő volt penészes, meg két szoba. Szavóval(penészírtó) befújtam, eltűnt a penész. Azóta mindennap szellőztetek, és nem jött vissza a penész. Ez kb 1.5 éve volt...
2012. szept. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát, sajnos nekünk sem a szavó, sem más penészölő nem jött be:S levitte kicsit a penészt, viszont a nagy része megmaradt:S

Azt elfelejtettem írni, hogy lány vagyok. Így is megcsinálhatom a falat (nem érdekelne, ha festékes lennék,vagy ilyesmi). Vagy azért ehhez kell erő?

2012. szept. 7. 12:15
 7/9 anonim válasza:
Nem kell erő, csak kitartás:) Nem egy ismerősöm saját maga festi a lakását nő létére, mert a férj tesze-tosza. Te meg elég talpraesettnek tűnsz, úgyhogy hajrá:)
2012. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Igazából én is úgy érzem, hogy sikerülhet, mert nagyon szeretném a normális fürdőszobát:)

Most még sajnos nincsen rá pénzem, de amint lesz, nekiállok, és írok, hogy hogy sikerült:)

2012. szept. 8. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:
kaparjátok le a régi festékeket, vannak légáteresztő diszperziós festékek de ezek drágák, legolcsóbb és szerintem a legjobb megoldás a mész, olcsó, fertőtlenít, szerintem jobban szellőzik mint ezek a műanyagfestékek ! meg nem árt szellőzést biztosítani, fa ablak, fűrdés után 1-2 órára kinyitni hogy felszáradjon a falra lecsapódott pára. ja és említetted hogy repedések is vannak azt is ajánlatos meszes glettel !
2012. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!