Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tudnám rávenni az egyik...

Hogy tudnám rávenni az egyik családtagomat, hogy selejtezzen?

Figyelt kérdés

Rengeteg sok kacatunk van, sok ruhánk, és cipőnk, de a legtöbb olyan, amit nem is hordunk. (ezek inkább rá vonatkoznak.)

Hiába mondom neki, hogy dobja ki, nem hajlandó megszabadulni még egy tolltól se...:S

Helyünk meg alig van

Mit csináljak?


2009. júl. 16. 21:47
 1/4 anonim válasza:
64%

Szerintem próbáljátok meg elajándékozni a rokonoknak, ami nem kell. Így nincs az az érzés, hogy "nincs többé, mert kidobtam" hiszen valamilyen szinten családban marad, de nem is foglalja többé otthon a helyet. Ha meg a rokon dobja ki egy hónap múlva, az nem fáj, főleg ha nem tudtok róla.


Vagy azt is lehet, hogy elkéred tőle mert mondjuk egy "ismerősödnek kell". Odaadja, Te meg "elviszed neki" (=valahol messze kidobod). Nem tudja meg hogy kidobtad = nem fáj. Ráadásul Ő adta oda és úgy tudja hogy jó helyen van ahol hasznos és örülnek neki.


Ugyanezt társadalmilag hasznos formában teheted/tehetitek ha valamilyen szeretetszolgálatnak adjátok a már nem kellő ruhákat. Lehet hogy a párod még örülne is neki, hogy szegény embereken segíthet. ;)

2009. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adjátok a felesleges holmit pl. 1 szeretetszolgálatnak.
2009. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És a rossz bútorokkal mit tudnánk csinálni? A lomtalanításig sajnos még sok idő van..

Ha jól tudom, van olyan, hogy családsegítő szolgálat. Elvileg ők elviszik a bútorokat szegényeknek. De a neten nem találtam meg a feltételeket. Tud erről valaki valamit?

2009. júl. 17. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A holmit el kell kezdeni hetente rendbe rakni és néhány nem használtat a szó nélkül a kukába .
2009. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!