Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen jó falszínt ajánlott,...

Milyen jó falszínt ajánlott, hogy javítsak az összképen?

Figyelt kérdés

Kis lakás, a falak fehérek, és olyan öregecskés az egész. konyhában a padlólapok ilyen szürke és barna közötti színben "pompáznak" a kis csempézett rész a mosogatónál világos szürke, sötétebb szürke mintázattal. Bútor fehér. Egy szóval borzasztó unalmas, és öregecske benyomást kelt így, mert nem is épp újak a dolgok.

Szoba: világos barna szőnyeg, és bútorokban is a szürke meg a barna dominál, fal ismét fehér..

Nagyon barátságtalannak és semmilyennek tartom, arra gondoltam, hogy festéssel feldobnám, meg textileket tudnék cserélni, lévén, hogy nem az enyém a lakás és a csempét nem veretném le, meg bútoroznám újra.. arra nem is telne, a festékhez meg csak a festék kell, meg a két kezem.

Egyébként napos lakás, mindig besüt a fény, világos az egész.

Ha nem sima szín lenne, hanem ilyen effekt festék, olyan antikolt vagy hogy hívják azt a hatást, az még jobban feldobná?


2009. júl. 1. 15:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül tudományos vagy ilyesmi ajánlatra gondolok, a véleményetek érdekel, hogy ti mit ajánlanátok, csak úgy nem engedi a kérdést kiírni.
2009. júl. 1. 15:47
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem a terakotta és a vöröses narancs jól megy a sok barnához

csak nehogy túl erős legyen, ezekkel az árnyalatokkal vigyázni kell

2009. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a sárga valamelyik árnyalata feldobná egy kicsit, nekem bejönne még az almazöld is. Kicsit vadító elsőre az ötlet, de felkenve a falra nagyon szép.

Esteleg egy fal sötétnarancs, az a fal, amelyik amúgy is világosabb, a többi pedig világosabb.

2009. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel írtad,h. kicsi a lakás, én használnék erős/sötét színeket. Legalábbis a falakon nem! Függönynél sem, m. az árnyékolja a napos lakást,de mellette a sötétítő lehet egy kicsit vadabb, a falszínével domináló, amolyan keret féle. Ugyanígy vmi mintás, avgy élénkebb színnel feldobhatod a bútorokat is (székpárnák, díszpárnák, ágytakarók). Én most a krém, halványzöld, bézs, tejeskávé színekért vagyok oda. Mi babaszobát csinálunk hamarosan, azt is ezekkel a színekkel képzeltem el.

Küldök egy linket színskálával, meg hogy nekem kb. mi tetszene, mit javasolnék:


[link]


PMS372, PMS373, PMS467, PMS615


Ez pedig,amit a függönyről mondtam...:

[link]


Jó munkát!:)

2009. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ó a lapfüggönyök gyönyörűek, sajnos ide az nem jó sehogy sem, de a minták, meg az összeállítás az nagyon inspiráló!


Köszi a színskálát, így egyszerűbb gondolkodni, hogy látom mekkora hatalmas a választék.

Arra gondoltam, hogy a falhoz hasonló színű tároló dobozokat is csinálok majd a sok szanaszét lévő kacatnak, az is szebbé tehetné..

Legénylakásnak lehet jó volt, na de most már... Borzasztó. :))

2009. júl. 1. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:

A lapfüggyönyöket csak a hatásuk miatt küldtem. Ha inspiráló,akkor célba is ért. Egyetértek a színes tárolókkal. 1-2 szép kaspó növénnyel, és jó kis lámpák is sokat dobnak a kérón... És azokat magaddal is tudod vinni, ha esetleg odébbállsz.

Jó szórakozást!

2009. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!