Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerülne a mostani...

Mennyibe kerülne a mostani házunkat kibővíteni egy 15-nm-es szobával?

Figyelt kérdés
De úgy hogy mi csináljuk meg csak az anyagok amik kellenek hozzá kb mennyibe fog nekünk ez kerülni?
2012. márc. 24. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés mert nem tudni hogy pl: tető is kell e vagy terasz építesz be ami felett van tető is.Egyébként ha magad csinálod te is ki tudod számolni.Kiszámolod hány nm-er fal kell már tudod is a tégla árát.Ha nem te vakolsz 1500-2000 forint felénk a gépivakolás anyag plusz munkadíj nm-e.Persze alapozni is kell ha kiásod ingyen van ha ásatod géppel az pénzes.Az alapba vas is kell ami arany árban van.Szerintem ha leülsz kiszámolod az anyagszükségletet te magadnak pontosabban meg tudod becsülni a költségeket.
2012. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát én női fejjel nem nagyon értek az ilyesmihez azért kérdezem.
2012. márc. 25. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt írtad ti csináljátok meg akkor lenni kell egy férfinek is a közelben vagy tévedek?Ha van ő biztosan ki tudja számolni.De ha mindenképp te akarod akkor kb 4szer 4-es szoba lesz 270 es belmagassággal.Mivel toldás lesz 3 fallal kell számolni kb 33nm.Ebből lejön az ablakok mérete .Felhívsz egy tüzépet ott megmondják mennyi a 38-as tégla nm ára így a tégla ára már meg is van.A falazáshoz kell mész homok árat nem tudok de az nem nagy tétel.Az ablakoknak szintén utána tudsz nézni attól függ milyet akarsz.Ami a legdrágább a cement 3000 körül van mázsája.Az alapba és a fal tetején lévő koszorúba kell bőven.Ebből nem tudom mennyi kell én már régen építkeztem.És mint már írtam a vasanyag arany árban van.A tetőről megint csak nehéz mit mondani nem tudni milyen lesz de a fa köbméter ára legalább 50 ezer.A lényeg ha nincs legalább 500 ezer forintod neki se állj!
2012. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi költségvetés készítésekot új építésre 200 000 Ft/nm árral számolunk. Gépészettel, meg mindennel együtt. Mivel csak egy szoba, számolhatsz kevesebbel is, hiszen nincs vizesblok, ami megküldi rendesen.
2012. ápr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!