Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Dulux vagy Polifarbe Platinum...

Dulux vagy Polifarbe Platinum falfestéket válasszak?

Figyelt kérdés

2012. márc. 19. 22:43
 1/6 Kerria ***** válasza:

Mind a kettő nagyon jó, kicsit kedvezőbb a héra, és az is nagyon kellemesen kezelhető, még a nagyon laikusnak is (mint nekem) :)


Azt válaszd, amelyik neked szimpatikus.


Mi dulux-szal festettünk, elég erősek a színei, így mi diszperzittel hígítottuk, a szín (sárga, cappuccino) így is gyönyörű lett, egy rétegben eltakarta az alatta lévő kék festéket. Csak dícsérni tudom!

2012. márc. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mi a platinummal festettünk.Szépen fed és gyönyörű színű.Nekűnk fontos volt h lehessen simàn javítani vele tehàt ne legyen csíkos.Csak dràga nagyon...
2012. márc. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Platinum! azt a színt kaptuk, amit választot tunk a színkártyáról, én ez előtt nem ismertem a festékboltos ajánlotta, de ha még festünk vhol én csak ezt fogom választani. És ami jó, bár sajnos nem sokat hallani róla, de a dobozát elolvasva megvilágosodtam, hogy ez egy magyar festék!
2012. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 HoriZoli válasza:
Nekem a Platinum volt a nyerő, egyrészt mert ott találtam meg a tökéletes színt, a komló nevűt, másrészt tényleg nagyon jól fed, az előző erős sárga színt is el tudtam tüntetni könnyedén.
2012. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül a dulux mellett döntöttem, mert nagyon tetszettek a színei és lemosható.
2012. márc. 26. 07:28
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy bárki olvassa-e még ezt a topikot. Elég rég írtak ide utoljára.

Meglep, hogy ennyire meg vagy elégedve a polifarbe platinum festékkel.

Szerintem egy nagyon gagyi festék. Életbe nem veszek ilyet többet.

Miért is?

Most építkeztünk és az egész ház szakember keze által Polifarbe platinum festékekkel lett kifestve. Megjegyzem gyönyörű színei vannak, de hogy rettentően kényes az biztos. Ez a festék múzeumba való, ahol a falak előtt végig kordon áll, hogy még csak véletlenül se érjen hozzá senki.

A festés után az asztalos munkáknál néhol sikerült hozzáérni a falhoz, illetve 2 éves kisfiam is játékautóval ezzel azzal, tenyerével hozzáért a falakhoz. Vagy akár én is a beköltözés folyamán.

Maradt festék, hogy majd javításra jó lesz. Persze.. Állítólag lemosható.. Hülyeség.. Óvatosan próbáltam lemosni enyhébb foltokat. Olyan lett utána a fal, mintha zsíros paca maradt ott.

Próbáltam a megmaradt festékből kijavítani a falat. AKkor meg foltos lett. Teljesen más a szín mint amit a festő felvitt a falra. Pedig ugyanabból a festékből próbáltam kijavítani a foltot. Szóval egy rakás ez a festék szerintem. Anyósoméknál ugyanezzel lett kifestve és ő is erre a problémára panaszkodott mint mi (pedig ők már nagyon vigyáznak mindenre, beleértve a falakat is). Mégis.

Mikor a festőt visszahítam mert valamit javítani kellett a (újra festeni), ő is megmondta, hogy foltos lesz hiába ugyanazzal keni át.

Én nem ajánlom senkinek.

Pont emiatt szeretnék egy olyan festéket találni ami valóban lemosható (nem csak kamu) és, ha bele kell javítani akkor az nem látszik meg, hogy ott javítva van. A polifarbe platinum nem ilyen. :(

Valaki tud ilyen festékről?

Üdv

SzuperBandee

2014. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!