Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudnánk kicsit moderneb...

Hogyan tudnánk kicsit modernebbé tenni, felújítani régi ajtóinkat?

Figyelt kérdés
Akkora nagy munka lenne három ajtó kicserélése a lakásban, h baba mellett inkább nem vágunk bele. Hagyományos fehérre festettek, és régimódi vastag tokosak. Szóval randák. :)Viszont kitaláltuk, mi lenne, ha vmilyen módon felújítanánk őket. De milyen módon?
2009. márc. 13. 14:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Új ajtó ajánlós! Megbocsájtok.:))
2009. márc. 22. 07:39
 12/14 anonim ***** válasza:

ANTIKOLÁS (én is itt kaptam hozzá részletes leírást:))


Ha van az ajtókon hiba, azt ki kell glettelni. A régebbi festéket le kell szedni. Lecsiszolni, vagy kromofággal lemaratni. Utána rákensz egy alapozóréteg festéket. Többféleképpen lehet csinálni:

1; Alulra kenni egy fehér alapot, ezt megvárni, míg megszárad. Száradás után átkenni az egész felületet viasszal. Utána rákenni egy másik réteg festéket, ez barna szokott lenni. A viasz miatt a 2. réteg nem tapad meg rendesen, és szépen vissza lehet majd szedni. Ha megszárad, akkor csiszolópapírral összecsiszolod a felületet, úgy, hogy az alsó fehér átüssön a felső fedőrétegen. Utolsó lépésként kensz rá repesztőlakkot. Ez úgy néz ki, hogy ez a réteg száradás után megrepedezik, és olyan, mintha sok száz éves lenne. Ez nem a legolcsóbb, úgyhogy csinálhatod sima lazúrral is, az utolsó lépést.


2; Lehet úgy is csinálni, hogy az ajtókat átcsiszolod (nem baj, sőt jó, ha a mélyedésekben ott marad a sötétebb festék), és csak lazúrt kensz rá. Ekkor csak egy természetes faszínt kapsz, amelyen átlátszik a fa erezete, ill. a mélyedésekben megtapadt régi festék.


Mi az utóbbit próbáltuk már ki két éjjeli szekrényen, nagyon mutatósak lettek! Ezt ajánlom, ha még nem vagytok gyakorlottak ezen a téren. Plusz a 1. kötöttebb, figyelembe kell venni a lakás berendezését is, illik-e hozzá ez a stílus.


Az 1-es variációt még csak tévében láttam (Deco-s műsorban), nyáron egy komódon próbáljuk meg.


Remélem, tudtam segíteni!

2009. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

új ajtos ajánlos vagyok!!!

a fa glettkor azért nem jó ha faszinüre akarod festeni mert ugye minden ajtonak van hibája ha nagyobb a hiba mélyedést megcsinálod és azt fested be akkor az fehér szinü lesz mert a faglett az olyan fehéres sárgás szinü. nemlátszik a fának az erezete és látszik a fehér szin!!!deha nincssokhibája akkor meglehet csinálni kikell probálni

2009. márc. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírásokat! Amint tudom, a férjemnek is megmutatom, és együtt eldöntjük, mitévők legyünk. Bár már túllennénk rajta! :)
2009. márc. 24. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!