Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tapétára, festett falra lehet...

Tapétára, festett falra lehet festeni?

Figyelt kérdés

ha igen, akkor mivel? akril-szórófejjel, vagy valami hasonlóval megoldható nagyméretű, színes falképek festése? mit tegyek, hogy ne pattogzzon le a festék? mivel érdemes higítani?

minden érdekel a témában, akinek van személyes tapasztalata, írjon.


2011. ápr. 4. 16:57
 1/2 anonim válasza:
Mi már kipróbáltuk a tapétára való festést. Dulux festéket használtunk hígítás nélkül, és hengerrel festettük le. Arra számítani kell, hogy ha anyagában mintás a tapéta, akkor több festékre lesz szükség, mivel így a felület is nagyobb, amit be kell fednie.
2011. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nagyban függ a tapéta ill. a festék minőségétől. Ócska, szakadozott papír tapétával nem érdemes próbálkozni, Inkább új tapéta, vagy leszedni a régit, glettelni, és úgy hengerezni készen kapható festékkel, amit csak hígítani kell vízzel. De vannak olyan tapéták, amelyek az első festés után újra festhetők, legalább háromszor. Én is ilyet tettem a konyhába. Ami pedig a festett fal festését illeti, tudni kell, mivel festették korábban. Különben előfordulhat, hogy az új festék felmarja a régit. Legjobb leszappanozni, lekaparni, újra glettelni és jöhet a festék. ( Nemrég újítottam fel a lakást... Az ellenségemnek se kívánom! Az a por, a glettelés után... Hű!)
2011. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!