Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit tehetnék a TV helyére?

Mit tehetnék a TV helyére?

Figyelt kérdés

nos, van egy TV-m, magam sem tudom, hogy miért, hiszen évek óta nem fizetek elő semmire, tehát nincs benne adás, de ha lenne se nézném. anyám egyik nap idehozta, azóta itt van :D


szeretném innen ezt a csodás készüléket elpaterolni (értelemszerűen vissza anyámnak :D )

most egy kb derékmagasságig érő komód tetején van, két magas szekrény között. fény nem nagyon éri, gaz nem jöhet szóba sajna, pedig imádom őket.

akváriumon gondolkodok, de az iszonyat drága, most nem tudok áldozni rá.


milyen mutatós dísz, vagy akár használati tárgy jöhetne a helyébe? vagy valami mutatós tárolódoboz, mert lomom viszont van dögivel :D linkek esetleg? köszönöm.


2011. márc. 18. 01:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha részekben veszed az akváriumot olcsóbb. Pl nekem 40L-esem van. Az készen praktikerben olyan 25-30 ezer volt akkor mikor én néztem, ezzel szemben végül darabokban olcsóbban kijöttem vele.

Akvárium 2500Ft

Kavics 3-4 csomag kb 600Ft/cs

szűrő 3000Ft

Világítás 6000Ft

Halak, pár növény 3-4000Ft

vízfertőtlenítő 250Ft

növénytáp 250Ft

Kb 18 000Ft és ez már jól néz ki, sztem, de ezek közül pl egyszerre megvenni az akváriumot, szűrőt, kavicsot, vízfertőtlenítőt kell, ezek összerakva állnak pár napot, aztán veszel pár halat, világítás is megoldható az elején egy egyszerű irodai lámpával, ami úgyis van otthon. A többit apránként is megveheted hozzá.

2011. márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

juuj, köszi szépen a tanácsokat az akváriummal kapcsolatban :D bár én lány vagyok, és nem sok műszaki érzékem van, de majdcsak összehozunk valamit az urammal :D

esetleg tudna valaki személyesen segíteni, ha eljön az ideje? Bp-i vagyok.

2011. márc. 19. 01:17
 13/19 anonim ***** válasza:

00:04

én is lány vagyok és megoldottam tök egyedül:) Annyira nem bonyolult, és a boltban is segítenek, csak ne hagyd magad rádumálni felesleges kiadásokra.

2011. márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

oké, köszi minden segítséget :D azt hiszem, a hogy akkor most erre fogok gyűjteni :D

a növény csak úgy él meg, ha vízben van? tehát akkor először az aksi, aztán kavics, növény, lámpa, levegőztető, halak?

2011. márc. 19. 14:39
 15/19 anonim ***** válasza:
Úgy szokták, hogy megveszik az akváriumot, kavicsot belerakják, feltöltik vízzel, szűrőt beleteszik(ezt nem muszály még csak lehet) tesznek a vízbe ilyen előkészítő tablettát, vagy fertőtlenítőt és ez pár napig áll. Beindulnak benne a biológiai folyamatok, szennyeződéseket kiöli a fertőtlenítő stb. Ennek a pontos menete, tehát hogy mennyi vízbe mennyi tabletta kell, meddig álljon így az akvárium, mielőtt halat teszel bele stb, a tabletta leírásában benne van. Aztán ha ez az előkészítés megvan akkor jöhet bele a hal. Növényeket utólag is tehetsz bele, a halak után.
2011. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A mi városunkban a díszállat-kereskedőnél nemcsak az akváriumot és a halat lehet megvenni, de olyan (műanyag) dísznövényeket is, amelyek teljesen úgy néznek ki, mint a valódiak.

De ha akvárium, akkor tudnod kell, hogy a halak is igénylik a fényt, tehát ha nincsenek eleve világos helyen, akkor kell a mesterséges megvilágítás nekik. Ez áramköltség! És kell még nekik valami (szintén árammal működő) levegőztető, ami segít megőrizni a víz oxigéntartalmát, különben a halak elpusztulnak.


Mielőtt valóban belevágsz, inkább alaposan nézz utána valamelyik díszállat-kereskedőnél. Sokba kerül az akvárium és minden szükséges kellék, kár lenne, ha valami miatt pár nap, vagy pár hét alatt kipusztulnának a halaid.

2011. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

kösziköszi :D nyugi, mindenképpen úgy vágok csak bele, hogy itt is olvasom a dolgokat, meg majd elmegyek könyvtárba is, és átolvasom a szakkönyveket, a fontos dolgokat kijegyzetelem.

addig meg gyűjtök szorgosan, mivel még a pénzem is kevés. talán nyárra összejön, és addig okosabb is leszek a témában. köszi.

2011. márc. 21. 10:29
 18/19 anonim válasza:
festmény(:
2011. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

köszi, festményt kicsit magasabbra érdemes tenni, és az akvárium mozgalmasabb is. :D

egyébként is nagyon szeretem az állatokat.

2011. ápr. 4. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!