Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szeretném egy kicsit újjá...

Szeretném egy kicsit újjá tenni a szüleim bútorait meglepetésként szóval igazából csak egy délutánom van rá. Hogy lehet fel újitani szerintetek?

Figyelt kérdés
A színük már aminagyon zavar ütött-kopott (főleg szekrények). szóval le vannak lakkozva alapból kék a színe de látszik a fa mintája. Milyen festékkel kell? vagy módszerrel tudnám átfesteni őket?
2011. jan. 9. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy délután alatt ezt nem lehet megcsinálni. Le kéne csiszolni őket, aztán lefesteni vagy lakkozni. Elképzelhető, hogy két réteg is kell rájuk. Eleve a csiszolás elvesz egy délutánt, főleg ha több, cirádás bútorról van szó. Aztán a festés sem két perc, a száradás meg pláne.

Szerintem inkább várd meg, amíg elutaznak több napra. Festékboltban pedig kérj az eladótól segítséget, ő tudja, milyen fajta festék lesz ugyanolyan.

De az is lehet, hogy a szüleid unják már a kéket és jobban örülnének, ha mondjuk fehérre festenéd a bútorokat, ezt próbáld meg kiszedni belőlük.

2011. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konyhai, vagy szoba bútorról van szó?
2011. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi :) Hát igen lehet hogy valahogy megtudom oldani hogy elutazzanak. De amúgy nem kékre szeretném festeni hanem feketére csak nem tudom hogy erre a lakkozott felületre rámehetek -e festékkel nem baj ha majd nem látszik a mintája csak minnél egyszerűbben szeretném csinálni. Szóval muszáj lecsiszolnom? simán nem mehetek valamilyen festék típussal át rajta?
2011. jan. 9. 18:08
 4/6 A kérdező kommentje:
szoba :) könyvespolc egybeépítve ruhásszekrénnyel.
2011. jan. 9. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Átmehetsz, csak valószínűleg ronda lesz.

Ha örömet akarsz nekik okozni, akkor mindenképp csiszolni kéne.

2011. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi már próbálkoztunk hasonlóval, és ha rám hallgatsz: ne kezdj hozzá egyedül, csak ha van olyan segítséged, aki tudja, mit csinál.

Már eleve a csiszolást el lehet rontani, akár kézzel, akár géppel csinálod, a festésről nem beszélve. Ha nem elég egyenletes, túl sok rétegben kened át, akkor nagyon csúnya lesz.

Lehet egyébként kapni javítószetteket bútorokhoz (olyasmi, mint a filctoll), azzal át tudod festeni egy délután is. Ha mellé szépen lemosod, rendet raksz, szerintem annak is örülni fognak.


Biztos, hogy szeretnék, ha a szekrény fekete lenne?

Csak azért, mert én hülyét kapnék, ha valaki meglepetésből átalakítaná a bútorainkat.

2011. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!