Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen matracot vegyünk, hogy...

Milyen matracot vegyünk, hogy ne fájjon a hátunk?

Figyelt kérdés
A nyáron új házba költöztünk, a régi ágyat elajándékoztuk. Azóta túl vagyunk egy szivacsos franciaágyon, és már a harmadik ikeás matracot próbáljuk ki ( 2 szivacsos volt, ez most latex). Néhány nap elteltével mindegyik esetében iszonyú hátfájással ébredt a párom, és én is. A régi ágyunk is szivacsos franciaágy volt, kemény fajta. Az ikeában vissza lehet vinni a matracot, ha nem válik be, de már teljesen tanácstalan vagyok. Máshol is van ilyen visszavételi lehetőség?
2011. jan. 6. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk Demko Feder matracunk van, elmentünk pihenni néhány napra és a hotelben ez volt. Imádtuk, végre kialudtuk magunkat, nem fájt a hátunk. Aztán amikor letelt a szabi besétáltunk egy Demko boltba, ahol elmondtuk, hogy merre jártunk, mit tapasztaltunk, olyan matracot kérünk, rá kellett feküdni egy számítógépre csatlakoztatott, érzékelőkkel ellátott ágyra, ott helyezkedni, ahogy aludni szoktál és az alapján kijelezte a rendszer, hogy melyik keménységű, összetételű matrac a legmegfelelőbb számodra. Ez volt 6 éve, a matrac azóta is tökéletesen funkcionál, most már akkor fáj csak a hátunk, ha valahol máshol alszunk és túl puha a matrac.
2011. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minél keményebbet. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél puhább matracon alszom, annál rosszabb. Nyilván van egy határ a keménységben, ami után már nem kényelmes, na azt kell megtalálni :)

Bár a tesóm a földre terített pokrócon tud a legjobban aludni :)

2011. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy matrachiba. Az tény, hogy kemény matrac a jó. Talán a párnátok nem jó, ez is okoz hátfájást. Nem jó a nagy, besüppedős pára- Kisebb, közepesen puha a jó.
2011. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen.A kemény formatartó matrac a legjobb,de igényel némi időt mire megszokja az ember.

Az ikeán kívül nem tudok más ilyen volumenű cserelehetőségről.

2011. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Jysk éppen most hirdetett ilyen 100 napos próbalehetőséget a matracaira, nézz utána! Mi ott vettünk Gold matracot és fantasztikusan jó. Az üzletben is ráfekhetsz, olyat veszel, amin jólesik a fekvés, de nyilván éjszaka dől el, hogy beválik-e.

Inkább a rugósakat ajánlom, és minél több rugó/m2 van benne, annál jobb az alátámasztás, kényelmesebb az ágy. Persze ez a drágább, de megéri, hiszen nem egy évre veszed.

2011. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem ikeás zsákrugós sultan márkájú matracom van.

amikor ráfexek, érzem, hogy kicsit felveszi a testem formáját, de nem süpped be úgy, mint valami gagyi cucc.


nagyon szeretem, már 5 éve nyúzzuk, semmi baja, sosem fájt a hátam.

szóval nézz körül mégjobban az ikeában, akár feküdj fél órákra, mindenféle pozícióban.

a sima szivacs sztem nem jó, akármilyen hiper szupernek is van meghirdetve.

én a zsákrugóra esküszöm :D

2011. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mindenképpen zsákrugós matracot.

Az ára elég borsos, Én most vettem 180*200-ast és 200ezer volt, de ilyen jól sosem aludtam még.

2011. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!