Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Afrikai stílusú szoba. ötletek?

Afrikai stílusú szoba. ötletek?

Figyelt kérdés
ami eddig fix, az a narancs/citrom fal, afrikai fa maszkok a falon, fa elefántok a polcon, fagyöngyök, sok gyertya. narancs sötétítő és szőnyeg. mivel dobhatom még fel?
2010. dec. 15. 22:42
 1/7 anonim válasza:
Az afrikai stílusú szoba nagyon hangulatos, nekem is vannak afriaki tárgyaim,elég sok. Feldobhatod még a szobát afrikai szobrokkal, nekem van 2 zsiráf (kb. 180 cm magas), illetve CD tartó, szintén 180 cm magas. A tv-szobám afrikai stílusú, leírom, hátha találsz valami érdekeset magadnak: a fal citrom sárga, a szoba fekete, illetve sötét barna,sárga tárgyakkal berendezve. A szőnyeg tigris csíkos és ugyanilyen a bőr kanapén a díszpárna is. A falon sok kiegészítő, bambusz kép, íj és nyílvessző, bambusz álló lámpám a sarokban, stb. Attól is függ, mekkora a szobád és mennyi pénzed van arra, hogy berendezzed. Ha nagy hely van, sztem még illik egy modernebb bambusz fotel is, valami hasonló kisebb asztallal.
2010. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem nagy a keret, anyukánknak csináljuk karácsonyra, és semmit nem tud róla. :) van egy használaton kívüli kicsi szoba, ami régen az ő szobája volt, de lomos lett belőle, azóta a nappaliban alszik. a lényeg, hogy látjuk rajta, hogy nem szereti annyira, meg amúgy is milyen már, szóval visszavarázsoljuk a kuckóját, és imádja az afrikai stílust. a fal citromsárga, ez adott, szép, nincs vele baj. függönyt azt találtam ki, hogy valamilyen nagyon világos narancs organza + egy jó minőségű sötétnarancs sötétítő, ami tényleg vastag. a falra fordítanám a legnagyobb hangsúlyt. lehet kapni nagyon szép nagy fa afrikai maszkokat, ebből 3 darabot gondoltam egymás mellé. ja és ezek is sötét barnák, biztos, hogy szép lenne a sárga falon. festményre is gondoltam, valami szép szafarira, de 20ezer ft alatt nem találtunk, és az drága. felhozzuk a pincéből a régi franciaágyat, kitisztítjuk, mert semmi baja, csak helyhiány miatt vittük le, és kap rá narancs gumis lepedőt. és egy nagy ikeás terrakotta ágyneműhuzatot, ez nagyon mutatós. aztán apróságokra gondoltam még, hogy a sötétítőt raffiával összefogni, sok illatos gyertyát feltenni a polcokra, meg kis elefántokat. van itthon még nagy sivatagi rózsa, azt is betenném oda neki. a bambusz fotel nagyon jó ötlet, köszi szépen, de nincs akkora hely már. álló lámpára is gondoltam, de nem tudom, hogy milyet vegyek. hol lehet kapni bambusz állólámpát? hol szerezted be ezeket a dolgokat? köszönöm, hogy irtál :)
2010. dec. 15. 23:28
 3/7 anonim válasza:

Nagyon örülök, hogy ilyen klassz ajándékot csinálsz anyukádnak, biztos vagyok benne, hogy örülni fog neki, főleg ha meglepetés. Amit leírtál, szerintem nagyon klasszul nézhet ki. Még javaslom, hogy vegyél az ágya fölé egy álomfogót, ami nem kifejezetten afrikai, inkább indián hagyomány, de illik a stílushoz. Nem tudom ismered-e az álomfogót, vagy hallottál-e róla. Általában kézzel készítek, egy fa karikára hálót szőnek, ami leginkább egy pókhálóhoz hasonlít, és tollakkal, ill. gyönggyel díszitik. Szép dekorációnak is, az ágy fölé szokták akasztani és a hagyomány szerint elűzi a rossz álmokat és megvéd a rémálmoktól.


Két dolog jutott eszembe. Nem tudom hol laksz, úgy értem, Bp-en vagy vidéken, de 2 éve a férjemmel a Gyáli piacon vettünk nagyon klassz faragott álarcokat. Románok szokták árulni és nagyon kedvező áron lehet venni. Nekem nagyon tetszenek és ez is megy stílusában a szobához sztem.


A másik, ahol szoktam vásárolni, bár ez nem annyira olcsó, Cserépvárosnak hívják és majdnem minden Auchan-ban, Cora-ban van, illetve van Cserépváros a Polus Centerben, a Westendben és a Material Centerben.


Itt a weboldaluk nézz körül: www.cserepvaros.hu

az e-mail címük: info@cserepvaros.hu


Egyébként én sok tárgyat aránylag olcsón vettem, mert régen volt egy ismerősöm, aki kisker áron vásárol a boltjába és néha kölcsönadta a kártyáját. Sajnos a kapcsolat már megszakadt vele, így általában a Cserépvárosban szoktam vásárolni, mikor összegyűlik az ára. Ott találsz nagyobb faragott vázákat is, meg egyéb kisebb kiegészítőket is. Nézz körül, hátha találsz valamit megfelelő áron.


Ideírom neked hol van Cserépváros bolt:


Auchan Budaörs 0620 369 9397

Auchan Csömör 0620 369 9394

Auchan Dunakeszi 0620 369 9396

Auchan Soroksár 0620 369 9398

Auchan Sziget 0620 369 9392

Cora Budakalász 0620 379 9391

Cora Fót 0620 379 9392

Cora Törökbálint 0620 379 9396

Polus Center 0620 369 9399

Savoya Park 0620 369 9393

Westend 0620 379 9395

Anker köz 06 1 267 9288

Material Center 0620 379 9393


Sok sikert neked abban, hogy anyukádnak tényleg nagy meglepetés és felejthetetlen ajándék legyen.

2010. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


ez az utolsó ugyan kissé direkt

2010. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
sziaa!! köszönöm a válaszod! :) hát megnéztem ezt az álomfogót, nagyon jó, de a fickó csak kéket tudott volna adni, ami nagyon kiritt volna, ugyhogy azt hagytam. de vettem fa szélcsengőt, nagyon nagy, és marhajól néz ki. két nagy 1 méteres maszkot, meg egy fa öröknaptárat. szereztem még raffiát, narancs sötétítőt, állólámpát a sarokba, gyertyát (azok köré kötözöm a raffiát). aztán vettem még 4 darab kaspót (citrom-narancs-citrom-narancs) ezekben szerintem kaktusz lesz az ablakban. huuu nagyon várom már, hogy összeálljon a kép, most még minden a szekrényemben várakozik :D lesz még terrakotta ágyneműhuzat is. meg ha addig látok valamit akkor megveszem, de ez már igy is elég nagy változás lesz (ugy képzeld el, hogy a citrom szobában most totál oda nem illő lomok meg kacatok vannak, a legócskább függönnyel, csakhogy legyen valami az ablakon). szóval teljesen átvarázsoljuk. akkor állunk neki mikor elmegy dolgozni csütörtökön, aztán ha hazajön már sötét lesz, és kész lesz a szoba, meg hangulatvilágitás :)))
2010. dec. 20. 13:33
 6/7 anonim válasza:
Jaj, majd légyszi írd meg, hogy milyen volt a hatás, sztem anyukád nagyon meglepődik, erre még csak álmában sem gondol. Tényleg a szélcsengő, nekem is van bambusz szélcsengőm, de nem olyan nagy, amilyet te vettél. A kiegészítők alapján, amiket írtál szuper lesz a szoba, még én is izgulok helyettetek. Szívből adod és szeretettel, ez a legszebb ajándék a világon. Egyébként kellemes karácsonyi ünnepeket neked és a családodnak is!! :-))))
2010. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jaj mindeképp irok majd! :D köszönöm a segítségedet és hogy szoritasz :)))) NAGYON VÁROM MÁR! és Neked is nagyon boldog karácsonyt!! :)
2010. dec. 21. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!