Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A tapéta szerintetek hasznos...

A tapéta szerintetek hasznos dolog? Vagy könnyen porosodik és nehezen lehet tisztítatni? Vagy inkább a diszperzittel fessük a szobát?

Figyelt kérdés
Nagyon szép színű tapéták vannak ,olyant szerintem nem lehet keverni diszperzittel.
2010. nov. 24. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a mintás tapétára voksolok, mert a sima festett falon minden meglátszik, a legapróbb ajtókilincs odakoccanástól kezdve. Hátránya, hogy ha már cserére szorul, nagyobb munka mint egy tisztasági festés.
2010. nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a tapéta drágább, de tovább használható. A festést te magad is megcsinálhatod, a tapétázáshoz már tapasztalat kell, hogy jó legyen.Igy az újrafestés is olcsóbb, gyakrabban változtathatod a fal szinét, mint tapétánál.Vannak mosható tapéták is, vagyis hosszú távra a tapéta a megoldás, ha nem zavar, hogy sokáig ugyanazt a szint, mintát kell nézned.
2010. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A tapéta nagyon jól tud kinézni, viszont nagyon beveszi a port, akárcsak a szőnyeg, így nem túl egészséges a festékkel szemben. Egy beázás esetén pedig keresztet vethetsz rá. Egyébként festékből is lehet mintás falat csinálni, vannak trükkök, ismerősök festője úgy oldotta meg, hogy sárga falra felmosófával naracssárga foltokat húzott és nagyon jó lett. Mamámnál pedig mintás festőhengerrel vittek fel más színt, így teljesen úgy néz ki, mintha tapéta lenne, mégsem az.
2010. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a festékre voksolok. Vizesedédre hajlamos háznál nem diszperzitre, mert penészedik, de ha nincs ilyen gond, akkor akár arra.

Az a baj a tapétával, hogy minden szagot beszív magába. Ha olajban sütök valamit és nyitva marad az ajtó, utána 2-3 napig érzem a szagát a tapétán. Ez engem zavar.

Az egyik szobát már kifestettük, és egyáltalán nem volt nagy munka, a párommal ketten megcsináltuk és kevesebb, mint 2000 Ft-ba került az egész szoba. Ha bármikor megunjuk, vagy elkoszolódik, akkor egyszerűen újrafestjük, nem olyan nagy dolog.

2010. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!