Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik fűtési módszer a...

Melyik fűtési módszer a legesztétikusabb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék hogy melyik fűtési forma "láthatatlan" ,és hogy melyik az amely legkevésbé káros az egészségre.

-Padló

-mennyezet

-fal fűtés

Ezekről tudok amik úgymond láthatatlanok.


2010. nov. 6. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:

ha olyan házban élnék, akkor tudnám értékelni a padlósat, mivel elég fázós a kis lábam :D

állítólag káros, mivel folyton lebegteti a port, és így könnyebb az allergiára az esély. ja, és ha valami gebasz van, akkor úgytom fel kell szedni a padlólapot, ami Q drága... de pl tök jó, hogy télen is leülhetsz a földre, nem fázol fel, hamarabb megszárad felmosás után.


most távhősben lakom, az a pár radiátor nem olyan borzasztó, és jól lehet rajta ruhát szárítani :D

2010. nov. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
cserépklályha. elszívsz pár dzsót azt láthatatlan
2010. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk padlófűtés van. Nagyon jó amikor télen is meleg a padló:) A por az tényleg száll, és gyakran kell törölgetni is, mert mindenhol megül, és nem lehet parkettát rakni rá. De ezen kívül nagyon jó:)

A többiről nem tudok nyilatkozni:(

2010. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a fal, és a padló kombinálása tökéletes eredmény.
2010. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mennyezet fűtése szerintem kétszintes háznál gazdaságos, hiszen 1. megspórolod a födém szigetelését, 2. az összes meleg hasznosul, ami nem lefelé, az fölfelé.

De alul tuti kell kiegészítő fűtés.


Számomra a legszimpatikusabb a falfűtés, esetleg a külső falaknál plusz fűtéssel kombinálva.


Ennek van az egyik változata, aminek nem tudom a nevét, de elsősorban középületekben jellemző, hogy egy kicsi radiátort lesüllyesztenek, és fölötte csak farács van - szerintem elég esztétikus, kicsit sem feltűnő, és hát sokkal könnyebb takarítani, javítani, mint a padlófűtést.


Most ahogy próbáltam guglival kitalálni a nevét, találtam még egyet, ami jól hangzik: szegélyfűtés, ahol a padló egy kicsit szélesebb szegőlécet kap - fémből, és mögötte megy a fűtéscső.


Aztán láthatatlan még jól kialakítva a hőcserélős módszer, ami a passzív házakban van és gyakorlatilag két jól elhelyezett szellőzőnyílás kell hozzá - ami pl. ha elé van tolva egy szekrény és a nyílás közvetlenül fölötte van, megint csak nem látszik.

2010. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk padlófűtés van már 20 éve. Ebben a házban nőttem fel és imádtam gyermekkoromban a földön tartózkodni, még a kutyánk is oda van érte. :) Valóban gyakrabban kell port törölni télen, de ha porszívózva van nincs olyan sok por, hogy problémát jelentsen. A fal és mennyezetfűtésről nem tudok nyilatkozni, de nem élvezném, ha a fal lenne meleg. Plusz nagyon jó szigetelés kell, hogy ne távozzon a hő.
2010. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy nagyon fontos a karbantartása, mert lerakódik a vízkő és nem melegít megfelelően. 2-3 évente át kell mosatni a rendszert. (Nem nagy feladat, mi magunk csináljuk.) Ha trisót tesztek a vízbe lágyabb lesz a víz és tovább bírja.
2010. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már esztétikáról van szó, nekem a kandalló tetszik a legjobban. Nem a legpraktikusabb, de kétségkívül a legszebb.
2010. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szívem szerint egyiket sem választanám, mert lehet ugyan, hogy "láthatatlan" viszont nagyon sok gond lenne vele, ha elromlana valami ok miatt, pl padlófűtést nézem, akkor fel kell törni a csempét/padlót hogy megkeressük, ha valahol eltört a cső...
2010. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi kályhával fűtünk, de én szeretem hallgatni, ahogy ropog a fa.
2010. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!