Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerülhet egy asztalos...

Mennyibe kerülhet egy asztalos által személyre szabottan készített 8m hosszú konyhabútor?

Figyelt kérdés
Modern kinézetű, gépek nélkül?
tegnapelőtt 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb. 2 millió, de a felhasznált anyagoktól függ, sima bútorlapból olcsóbb is lehet, festett frontokkal drágább.
tegnapelőtt 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
700 ezer
tegnapelőtt 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal fogadd meg a #2-es asztalosát, ennyiből még egy ikeás sem jön ki!


Én tavaly csináltattam asztalossal kb 5 m-es konyhabútort, 1.2 Millió volt, ebből 170 volt a munkadíj, a többi az anyag.

tegnapelőtt 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm csináltatott 800 ezerért 2 éve egy kb 3,5 méteres sarok konyhabútort. Akkor egy 8 méteres igényektől, és anyagok fehasználásától függően, 1,5- 3 millió is lehet, ha egyenes. Ha sarok is van benne, akkor szerintem több.
tegnapelőtt 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk U alakú, de kb 8 méter, tavaly volt 1,7M nettó. Nettfront ajtókkal, minden része egyedi.
tegnapelőtt 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az igen. ennyire nem gondoltam
tegnapelőtt 12:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok függ a felhasznált anyagok minőségétől. Nem csak a bútorlaptól, meg a pulttól, hanem pl. mennyi fiók, fiókbehúzó, forgórészek, fogantyúk, csaptelep (van 15 ezerért, meg van 150 ezerért is), beépítések. Legolcsóbb és a legdrágább bútorlapok közt a különbség árban a csillagos ég. A megmunkálásuk megint csak kérdéses, mert hagyható simán is, vagy lehet marva, vagy üvegezve, üveg minőség is számít.
tegnapelőtt 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magad meg tudod csinálni sokkal olcsóbban házilag. Csak bútorlap és munkalap kell méretre vágva lapszabászatból meg néhány bútorszerelvény. Utána már csak barkácsolás az egész, de ebben az esetben neked kell megszerkesztened az egész bútort papíron, méretekkel, kirajzolni hogy a tábla bútorlapok hogyan legyenek feldarabolva, bútorszerelvények, fióksinek stb. hova esnek. Kell még kézügyesség, barkács hajlam, néhány szerszám, meg néhány rááldozott hétvége amire összerakod, így néhány százezerből megúszhatod. Meg az igényektől is függ persze. Ha neked teszem azt márvány munkalap kell 8m hosszon, meg vákuumfóliázott mintás ajtó/fiókfrontok akkor az nem lesz olcsó. Az ajtófrontok egyébként pofátlanul drágák, de ha neked jó egyszerű bútorlapból, akkor nem kell kiadni érte drága pénzt.
tegnapelőtt 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Igen, ez szép és jó. De azért azzal is van annyi szopás, hogy elmondani nem lehet.


- Egy ilyet jól megtervezni idő. Ide nem elég a papír ceruza. Kell egy szoftver, vagy online felület. Szerinted pl. egy 5X éves random ember majd nekiáll akár ott, akár papíron tervezgetni?

- Jó tervezést a szekrény meg fiók rendszerekhez. Hogy minden pont akkora legyen, ne felejts el semmit rászámolni. Sínekkel, nyithatósággal, zsanérokkal, mélységekkel, teleszkópokkal. Elég pepecselős. Erre se elég 2 óra.

- Sok sikert, hogy a szükséges dolgokat házhoz kapd, ha meg lakásba megy, akkor fel is cipeld. Én konyhapultom kb 5 méter. Hogy mozgatsz egy ilyet? Haza se tudod vinni. Házhoz hozatod? Az megint rohadt sok pénz. Egyedül nem viszed be / fel. Több emberes meló.

- Aztán a csapot, mosdókagylót, tűzhelyet, sütőt, mikrót, szagelszívót, eseetleges pult világítást is kötögetheted, farigcsálhatod, mókolhatod.

- Általában szokott menni valamilyen hidegburkolat a pult mögé a falra. Azt is te rakod fel?


Szóval értem én persze. Meg lehet csinálni nagyon sok mindent. Egy konyhát is, ne értsd félre. Kérdés, hogy valóban megéri ezt az előkészületet, szopást, rahedli szerszámot, utánajárást, tervezést, fúrást faragást, amivel jár egy ilyen. Az ilyet még egy erre képzett ember is több napig rakja.


Szóval azért nem olyan egyszerű az, mint ahogy itt fennt leírtad 3 mondatban hogy jajj kicsit megtervezed, méretre vágatod, hazaviszed azt összerakod magadnak pikkpakk. Ez nem egy ágykeret 4 elemből :D.


Ismétlem, egyáltalán nem lehetetlen. De emberek jórészének nem ajánlom. Valami úgyse jön össze, aztán ugyanúgy mehetsz szakember után.

ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó. Igen, ez szép és jó. De azért azzal is van annyi szopás, hogy elmondani nem lehet."

Ezt aláírom, igazad van. Kellő kitartással bele lehet azért rázódni, én már több bútort, szekrényt csináltam magamnak. Magam terveztem mindet, papíron, szoftver nem volt szükséges. Megrajzoltam mindent, ki voltak számolva a méretek, fiókok, vezetőlécek/sinek helye is. Bár a fióksint mindig korrekcióval szereltem utólag, ki volt hézagolva az illesztés. Kivetőpántokat is magam mértem be, fúrtam ki. Zárakat is, vitrineket, stb. A szállítás mindig kényes dolog. Emlékszem, az első önálló bútorom egy kollégiumban készült polc volt, az anyagát villamoson hordtuk el. Nem könnyű a sérülésmentesség tartása, különösen az élfóliázatlan bútorlapoké. Hazudnék ha azt írnám nekem ez sikerült, mert bizony lepattant a sarka néhánynak - de hát egye fene, ebből is okul az ember, legközelebb már nem volt kérdés a sarkok alapos becsomagolása, ami aztán sikeres is lett. Nagyobb mennyiséget az ember nyilván házhoz szállítva kér, esetleg utánfutón viszi, rakodás értelemszerűen kétemberes. Mondjuk én már gyerekkorom óta fúrok-faragok, barkácsolok, gyűjtök mindenféle kézi-gépi szerszámot, újat is, régit is, ha valami nem jól működik azt szétszedem, felújítom/megjavítom, így van már kb. egy garázsnyira való szerszám, de szeretnék még többet. Egy esztergagép pl, nagyon hiányzik.

ma 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!