Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hosszú évek után most tűnt...

Hosszú évek után most tűnt fel, hogy a függönyeim aljában ólomzsinór van varrva. Sőt egyik végénél ki is jött pár kis "gyöngy". Nagy baj, hogy ezeket így mostam gépben? Kiszedni bontás nélkül nem lehet. Egyáltalán minek bele ilyen veszélyes anyag?

Figyelt kérdés
Egészségre veszélyes anyag.
ma 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Legalább olvasnál utána, hogyan veszèlyes az ólom.

Bajod nem lesz tőle, azèrt rakták oda. Egyèbkènt a függöny kifeszítèse a cèlja.

ma 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tján, illetve a tápcsatornán keresztül is bejuthat az emberi szervezetbe, és szerves vegyületei a bőrből is felszívódhatnak. Minden ólomvegyület mérgező, már a kis mennyiségű ólom is visszafordíthatatlan egészségkárosodáshoz vezethet. Leginkább a csecsemők veszélyeztetettek: szervezetükbe jutva az ólom visszafordíthatatlan kognitív és magatartászavarokat, illetve fejlődésbeli elmaradást okozhat. Az ólom átjuthat a várandós anyából a magzatba is, aminek következtében vetélés vagy koraszülés léphet fel.


Tegyük fel kijön az ólom a függöny aljából. Benti kutya macska szétszedi es gyerek kezebe jut...en pl erre nem figyeltem, nem tudtam , hogy ez van az aljában a függönyeimnek

ma 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehezék.

Az ólom akkor mérgező, ha por formájában belélegzed vagy eszed.

Gondolom ez nem fordul elő.

ma 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg is kène enned, hogy felszívódjon. A horgászok mèg nem haltak ki.
ma 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!