Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha a 25W max lávalámpába...

Ha a 25W max lávalámpába belerakok egy 42W HALOGÉN égőt akkor meg fog olvadni a foglalat vagy simán mehet vele??

Figyelt kérdés
jún. 28. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megolvadni nem fog, de gyorsabban tönkremegy a magas hő miatt. A halogènek amúgy is több hőt termelnek a normálnál.
jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mármint a lámpa megy gyorsabban tönkre vagy az égő? Most beletettem és szépen erősebben világít mint a 25W-tal


Tudom, csak a lávalámpa nem megy LED égővel… Nem melegíti fel a lávát benne sajnos, már próbáltam.

jún. 28. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A LED-ben nem ég semmi, és igen jogos, hogy nem elég meleg. Viszont a 25 helyett 42W-tot nem pakolnék bele. Mi van, ha lakástüzet okozol vele?
jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2# a foglalat megy tönkre hamarabb, kiöregszik a műanyag, valamennyire belesülhet az izzó is idővel. De alapvetően bírni fogja sokáig.

Lakástüzet nem csinál ilyesmitől. A foglalat hőterhelhetősège miatt írnak rá korlátot.

jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kiszedtem mert túl folyós lett a láva benne :D maradok a 25W-nál.


De köszi!

jún. 28. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
a viasz a 25w hőjéhez van betervezve. ha eltér tőle, nem lesznek szép lávabuborékok.
tegnap 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!