Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fuggőfotelt újra lehet fűzni...

Fuggőfotelt újra lehet fűzni vagy van aki újra tudja fűzni?

Figyelt kérdés
Van egy függőfotelünk, viszont már elég viseletes a fűzes rajta, így érdekelne hogy meglehet-e ezt csinálni

jún. 1. 19:51
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyesmi ami van

jún. 1. 19:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Te is meg tudod csinálni, csak figyelj arra, hogy milyen anyagot veszel az újrafűzéshez! Kézműves boltokban meg is tudod tapogatni és nem csak képről tudsz választani, de persze a neten tudsz hozzá jó anyagokat is venni könnyen.

A kép alapján nem látom, hogy milyen az anyaga, ez egy műanyag fonat vagy rattan szál, esetleg teljesen más. Talán ilyesmi lehet:

[link]

De rattant itt is találhatsz, persze sok más oldal is van:

[link]

Egy hasonló terméknél az anyagának polyrattant írtak. Az első linkhez hasonlót találsz még, de külföldi oldalakat.

Szakembert is tudsz találni aki javít hasonló termékeket, de ennek azért van ára. Ez egy népművész linkje, de nyilván meg tudja csinálni szintetikus anyaggal is amit kell. A közeledben is biztos találsz embert aki ért hozzá és elvállalja ha nem akarsz vele te magad erőlködni.

[link]


Ha nekikezdesz akkor ELŐTTE készíts róla sok képet! Legyen közeli és távoli kép is sok, amiket utána meg tudsz nézni, mert nem fogsz emlékezni arra, hogy hogyan is volt eredetileg. Hol fűzték át, milyen ívben voltak a karikák, a rácson alul vagy felül vitték épp a szálat stb. stb. Ha vannak képeid minden fontos részről és az összképről is akkor csak le kell másolni. Ahol alul vezették a szálat ott te is azt teszed, ahol keresztezték, ott te is és ahol a szélén duplán tekerték vagy épp szorosra fűzték, ott te is megteszed.

jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Én szeretek ilyenekkel bíbelődni csak azt se tudtam hol induljak el😅

jún. 1. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Ha sikerült akkor majd írd meg ha eszedbe jut! nem baj ha hónapok múlva lesz. Korábban én a hintaágyat próbáltam megjavítani, az sokkal egyszerűbb volt csak kényelmetlen csinálni. Az csak részleges javítás volt, az egészet kellett volna cserélni az ülőfelületnél, így nem volt tartós. De élvezetes volt hogy nem egyből kidobtuk hanem kapott még egy szezont a munkánknak köszönhetően. :)

Sok sikert, akár te csinálod akár mással csináltatod meg!

jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!