Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Agglegények, nektek sem...

Agglegények, nektek sem igazán otthonos az otthonotok?

Figyelt kérdés
Én szinte semmi szép, kellemes, meghitt dologgal nem veszem magamat körül. Nincsen érzékem a lakás csinosításához, teljesen funkcionális az egész. Más egyedül élő férfiakra is jellemző ez, hogy hiányzik a "női kéz" hatása?
2022. dec. 7. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló körülmények között élek, ezen kívül én még meglehetősen trehány is vagyok, de nekem jó így. Ha véletlenül női vendéget várok akkor kicsi összeszedegetek, de nem viszem túlzásba.

A saját megjelenésemre és higiéniámra odafigyelek, de azt hiszem, hogy idén például még egyszer sem mostam ablakot.

2022. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A takarítással, tisztasággal nincs gond nálam, csak olyan hideg, üres lakás hangulata. Amikor másoknál járok, akkor érzem hogy hiányzik valami, viszont annyira nem zavar a dolog, hogy ezért feladjam az életformámat.
2022. dec. 7. 10:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt, amíg a feleségemmel nem költöztünk össze.

Teljesen üres volt a lakás, csak a legfontosabb bútorok voltak meg (ágy, egy beépített szekrény, egy étkezőasztal 4 székkel, egy kanapé és 2 fotel), cserébe minden NAGYON tiszta volt.

Azóta le se tudom írni mennyi minden került be a lakásba, de otthonosabb így, sokkal.

2022. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Amivel esetleg fel tudnád dobni a lakást, pláne most hogy közeleg a karácsony, azok a fények. Egy egy izzó sor az ablak köré, vagy valamilyen világító mütyür az asztalra, mellé pár illatos gyertya. Nem kell túlzásba vinni, de hangulatos tud lenni. Vagy esetleg pár növény, ami kevésbé igényes. Képek a falra, ez lehet családról, kisállatról ha van, poszter keretezve a kedvenc filmedből, színes párnák az ágyra, kanapéra, persze h színben passzoljon a kanapé színéhez vagy a falhoz, szőnyeg, ami szintén illik színben a környezethez. Illatok, illatosítók, amik szerintem meghatározzák egy otthon hangulatát. A fa dolgok is nagyon otthonossá tudják tenni a lakást, nálunk egyszerű rusztikus fa deszkák vannak az előszobában, rajta fogás és ott vannak a kabátok. Szerintem nagyon jól néz ki. De persze ez mind tőled függ, lehet el se tudnád képzelni ezeket a dolgokat, mert teljesen más az amit te otthonosnak érzel. Nyilván férfiként a praktikusság és az egyszerűség motivál, csak annyi amennyi kell, pont úgy hogy kézre essen. De azért sok férfi hihetetlen stílus érzékkel rendelkezik /nem, nem melegek / ha nagyon frusztrál, akkor javaslok valamilyen lakberendező témájú fb csoportot, ahol inspirációt szerezhetsz vagy akár kérhetsz is tanácsokat.
2022. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Párom 20-as évei végén járt, mikor megismerkedtünk, több éve volt már egyedül. Férfiként is fel lehet dobni a lakást azért. Szerintem is sokat tud dobni a hangulaton néhány növény vagy egy-két utazásról hozott emlék a polcon. Páromnak is volt néhány szobanövénye, utazásról hozott hűtőmágnesek a hűtőn, kedvenc filmjeinek kinyomtatta a plakátjait és feltette a falra. Ha szeretsz ilyennel időt tölteni, akkor egy nagyobb kirakót összeraksz, aztán bekeretezve kiteheted a falra azt is.
2022. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En amugy is a letisztultat szeretem. Modern fekete butorokat vettem meg led vilagitast plusz vannak novenyek 😀 nekem ez igy full eleg, otthonos, dizajnos
2022. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én anyámmal élek, de sokszor fantáziálok róla, hogy ha saját házam lenne, hogyan rendezném be, milyen burkolatokkal, bútorokkal, esetleg dekorációkkal. Én el sem tudnám képzelni az életemet ronda bútorok közt vagy natúr jellegtelen otthonban, nekem mindenképp kell a szép design és a meghitt hangulat, amiktől egy otthon tényleg otthonos, ahová jólesik hazajönni! Világos vagy közepes árnyalatú színek, eklektikus stílus, a fa természetes hatása - ezeket például nagyon szeretem, és sokszor nézelődöm a neten, hogy főleg bútorokból milyeneket tudnék elképzelni magamnak!
2022. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nőként ilyen dolgokkal csinosítok: sok díszpárna, kanapén egy jó vastag, "odadobott" hatású takaró (throw blanket néven is fut). Jysk gyertyák, ledes gyertyák. A falra képek,modernebbeket a poster store oldalon találsz pl. Fali dekorok, tükrök, ezekkel tele van a Pepco,Sinsay is. Lehet venni igazi vagy műnövényt, a kaspója trendi legyen. Ha nagyobb keretből gazdálkodsz,új szőnyegek, jó minőségű lakástextilek is szóba jöhetnek. Én évente újra cserélem a fürdőszoba szőnyegeket, konyharuhákat is. A már említett díszpárnák huzatát évszaknak megfelelően cserélem, tavasszal nyáron üdébb,ősszel,télen sötétebb színekre. Ja és mindig vannak évszakra jellemző biszbaszok a lakásban. Művirágok (szintén jysk), vázák,tobozok, kagylók,ilyen-olyan ledek...mindig cserélgetem őket. Elég nagy divat a fekete,fehér,szürke szín,szóval igazából fel lehet turbózni a lakást ilyen kiegészítőkkel még szinte giccsmentesen, férfiasan is.
2022. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, nem látom értelmét a csinosítgatásnak, az nem pótol semmit, attól nem lennék boldogabb
2023. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!