Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek a mosogatógép még...

Szerintetek a mosogatógép még ma is luxusnak számít?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem tartozik a legalapvetőbb háztartási berendezésekhez, de luxusnak sem tekinthető.
Nem, sőt, családnál már majdnem olyan nélkülözhetetlen, mint pl. a mosógép.
48 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Nyugat-Európában a középső (nem luxus, de nem is általános) kategóriába sorolnám, Magyarországon még inkább a felső-középosztály konyhai kiegészítője.
2021. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Család esetén 1 év alatt a kézi mosogatásnál elfolyó víz árán lehet venni mosogatógépet,...és akkor még a mosogatásra fordított időt nem is számoltam. Semmiképp nem tekintem luxusnak.
2021. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

EGyáltalán nem!


Nem is értem, akik ilyesmit emlegetnek...

A mosógép miért nem luxus...??? IGaza van a 2-nek.


Professore: egyáltalán nem így van! Lakótelepi lakások kb. harmadában van már mosogatógép. Panelben....

2021. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

#1: IDEI cikk!!!

[link]


"Miközben mosógép és hűtőgép ma már szinte mindenhol van, jönnek fel többek között a mosogatóképek és a mikrók is. Előbbiek több mint tíz évvel ezelőtt 100-ból 10 háztartásban voltak, 2019-ben már minden 4. családban besegítettek a mindennapokba, a mikrohullámú sütő pedig a konyhák 90%-ában van jelen"


A háztartások negyede marhára nem a felső-középosztály!!!!

2021. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondanám luxusnak. A szegényeégben élőkön kívül szerintem szinte mindenki megengedheti magának.

Nézzük csak azt az igen széles proli réteget, akik minden hülyeséget megvesznek, amire nincs pénzük, és hitelből járnak nyugat-európai nyaralásokra. Na, szerintem ha ők is meg tudják venni a legújabb iphone helyett, akkor igazán nem luxus.

2021. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlenül luxus. De sok régebbi építésű ház úgy van kialakítva, hogy sajnos egyszerűen nem fér be. Nem terveztk úgy akkor, hogy később majd legyen hely mosogatógépnek is.
2021. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egyre általánosabb. Ha a jelenlegi konyhában nincs is, ha éppen felújít valaki, akkor már vesz.

Érdekes kérdés ez egyébként. Mi a konyhával együtt vettük a lakást és nem volt benne, nem is hiányzik. Nagyon kevésszer jut eszembe, hogy de jó lenne, ugyanakkor ha cserélnénk a bútort, simán vennék. Nem azért nincs, mert ne tehetnénk meg, hogy legyen, hanem mert nincs kedvünk szétbombázni az egyébként teljesen modern és jó konyhabútorunkat azért, hogy helyet csináljunk neki. Pedig amúgy azt is megtehetnénk, csak hát ha egyszer így is teljesen jó a konyha, akkor miért tennénk? :) Részemről meg annyira nem hiányzik, hogy némileg igénytelen módon kicsapjam valami jól látható, logikátlan helyre. Nagyon sokan vannak ezzel így szerintem.

2021. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

#5: jogos!


Kb. háromhavi cigarettázás ára, ha mindketten dohányoznak a családban...

2021. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem luxus, csak szerintem nem annyira elterjedt az átlag háztartásokban. Nekem egy 80 ezer forintos konyhám volt költözés előtt, régi gáztűzhellyel és pont. Most vettünk egy olyan lakást, ahol egy 1 milliós komplett konyha van, minden beépített és van benne mosogatógép is. Életemben nem gondoltam, hogy ennyire meg fogom szeretni, az én tudatomban valahogy sosem volt benne, hogy nekem ez kéne és ha nem így alakul, valszeg sosem vettünk volna. De így utólag azt mondom, hogy megéri, vizet és energiát is spórolsz vele, plusz még mindig lehet kézzel is mosogatni akár.
2021. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Közel 30 éve van mosogatógépem, jó döntés volt.
2021. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!