Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan újítanátok fel a konyhát?

Hogyan újítanátok fel a konyhát?

Figyelt kérdés

Itt egy panelkonyháról van szó. A szekrényt tulajdonképpen már megrendeltük, csak azt nem tudjuk, hogy :

Legyen - e csempe a konyhában körbe vagy csak ott ahol a szekrény van(ugye az alsó és a felső elemek közt mindenképpen). A többi részre szoktak-e még csempét tenni? Én nem tudom, a férjem azt mondja, hogy neki tulajdonképpen mindegy, de minek oda? Szerintetek?

Ha nem csempézzük, akkor mit kell csinálni a levert csempe helyével, csak simmán ki kell glettelni? És utána már festhetünk is rá? Vagy van ez az un. mélyalapozás. Ezt a részt sajnos nem tudjuk. tudnátok tanácsot adni?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. aug. 20. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia, szerintem nem szokták a szekrény mögött kicsempézni, (mi sem csempéztük ki).A szekrény mögött sima glett, és lehet festeni.Igazából a fölső szekrényt rá szokták ültetni a fölső sor csempe tetejére.ez így csak pár m2 lesz amit meg kell vened.

Ahol esetleg jobban kell figyelni az a szekrény fölötti rész ami látszik.

2010. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nem a szekrény mögé gondoltam, hanem azokra a falakra, ahol nincsen szekrény, bocsi ha félreérthetően írtam.

pl. ablak körüli rész, mellett (ahogyan belépek a konyhába rögtön jobb kéz felől, ahol a kapcsoló van?)

2010. aug. 20. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En nem tennek a falra csempet, mivel igy minden evben tudnek egy tisztasagi festest, meszelest csinalni!
2010. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
A tűzhelyhez közeli falra érdemes csempét ragasztani ( gondolj a tükörtojás és egyebek sütésére). A levert csempe helyét le kell kenni mélyalapozóval ami leköti a port, aztán glettelhető. Ha mély, sötét színt választottatok, akkor glettelés után is ajánlott az alapozás.
2010. aug. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is panelkonyhám van, ahhoz képest egész nagy.

mi csempéztünk mindenhol 150cm-ig. drágább volt, de így egységes a konyha, és egyszerűbb tisztítani.


szerintem csináld azt, hogy ahol a szekrény van, ott csempézd fel, legalább a felső szekrény aljáig.

ha egy falon van a gáztűzhely, mosogató, pult stb, akkor ott az egész falra tennék csempét, a többit meg lefesteném mosható festékkel.

2010. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A csempe azért célszerű, mert főzés közben a zsiradék könnyebben lepucolható! Én még falmatricát is vettem, nagyon jópofa.
2010. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!