Mi a hátránya egy fürdőszobaszekrénnyel (mosdó alatti) egybeépített mosdókagylónak?
A legtöbb teljesen egyedi formában készül, tehát az egyik nehezen cserélhető a másik nélkül. Barkácsolni kell.
Drágább is a komplett szett, mint egy külön mosdó és szekrény kialakítás.
Csak együtt szerelhetőek, tehát nincs mozgástér.
Ezeknek a nagy része laminált pozdorja, ami a legrosszabb választás erősen nedves-párás környezetben, ráadásul a gyártók szinte kivétel nélkül kispórolják a lapok hátsó részéről a borítást, így ott a pára gond nélkül beszivárog, feldagad a lap és ledobja a laminátumot.
A tömörfa jobb, ha rendesen le van kezelve (lenolaj+vastaglazúr), de az meg a legtöbbször túl érdes felületű, amibe beleül a por.
Ha hanyagul van lekezelve akkor a nedvességtől tágulni fog a fa, amitől a szorosan beszerelt mosdó el is pattanhat, vagy megvetemednek az ajtók-fiókok.
Mégis a fát választanám, mert azt könnyen lehet javítani, de előtte megnézném a boltban.
Olyant kell venni, amelyikre rá van ültetve a mosdó és teljesen letakarja a tetejét.
Ott az alsó szekrényre csak akkor kerül víz, ha direkt folyatod rá.
Nálam vagy 10 éve van ilyen és semmi baja.
Nekünk is ilyen van itthon, 5 éve vettük a Praktikerben, és semmi baja! Hiába pozdorja, de rendesen lekezelt fényes felületű szekrény, így a nedvességnek, párának jól ellenáll, semmi vetemedés nincs rajta!
Ha csak el nem törik a mosdókagyló, azt nem kell cserélni! Ha a szekrény eltörik, bútorasztalossal lehet csináltatni egyedileg! Ha pedig alul a csöveket kell kicserélni, csak kinyitod a szekrényajtót, és tökéletesen hozzáférhető ugyanúgy, mint egy mosogató alatti szekrényben!
Szóval hátrányát abszolút nem tudok mondani, inkább csak előnyét, ahogy Te is említetted, a helykihasználás, nagyon praktikus megoldás!
Előnye: modern, esztétikus, jó a helykihasználás szempontjából, nem látszik a szifon és a szerelvények a csap alatt, ettől lesz olyan elegáns hatása
Hátránya: Ha egyik részét cserélni kell akkor a másikat is. Ha a szekrény megy tönkre, akkor az asztalossal csináltatott szekrény drágább lesz, mint egy komplett új. Ha a kagyló megy tönkre, akkor kicsi a valószínűsége hogy másik pont ugyanolyan kagylót fogsz kapni, mert ezek a típusú kagylók nem egymással kompatibilisek, minden gyártónál más a perem kialakítás, méretek. Szóval ekkor is kompletten cserélsz mindent. Ha meghibásodik a szifon tömítése, akkor eláztatja a bútort és a fentebbi csere fog történni. Nagyon oda kell figyelni a csapódó vízre, mert az éleknél beszivárog a víz a laminált lapokba mád ABS élzárás esetén is, ha sokáig rajtamarad a víz. szóval sokkal kevésné tartós mint egy hagyományosan felszerelt kagyló, viszont esztétikusabb.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!