Akár magad is megtervezheted, gondolom utána úgyis asztalossal fogod megcsináltatni, ő a többit úgyis kimatekozza, neked csak azt kell tudni mekkora, és milyen elemeket akarsz. De ha magad állítod össze, akkor egy alap autocad program sokat tud segíteni, én is egy ilyenen terveztem a konyhámat, utána meg a listával mentem a lapszabászatba. Amire érdemes figyelni méretezésnél, főkeg ha vákumfóliázott ajtókat szeretnél, az a szabványméret, erre találni listákat a neten
Persze ezeket kicsit fel kell kerekíteni a tervezéskor, hogy meglegyenek a hézagok. Ha ettől eltér az ember, akkor 30-40% is lehet a felára az ajtónak.
2020. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából az érdekel, hogy hol jövök ki legolcsóbbra, de még minőségi bútorokkal. Volt már, hogy terveztem meg leszabattam bútorlapokat, aztán én állítottam össze, de ezek nagyon egyedi főleg beépített szekrények voltak. Most viszont a konyha méretei olyanok, hogy a szabvány 60-as szélességgel pont kijön minden, szóval nem kell semmi egyedi dolog. Ha jól tudom az asztalos elég drága mulatság. Ismerősömnek egyszer segítettem összerakni egy ikeás konyhabútort, nagyon tetszettek a megoldásai meg a szerelvények. Viszont nincs összehasonlítási alapom, hogy máshol milyenek vannak és mennyiért. Ezért vagyok kíváncsi, aki sokféle konyhabútort látott már, mi a véleménye.
2020. máj. 25. 10:25
3/5 anonim válasza:
"egyszer segítettem összerakni egy ikeás konyhabútort"
Akkor a legjobban jársz, ha ezt is te rakod majd össze, mert az ikeás szolgáltatások botrányosak... De a konyhabútoruk, meg az online tervezőjük szerintem is jó. A munkalap akármilyen szélesre is megcsináltatható, csak ha nem a szabványt kéred, akkor hetekig kell várni rá (meg valószínűleg drágább is).
2020. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen én raknám össze. A szélesség alatt a mélységet értettem bocsánat, az ikeás konyhabútorok pár centivel mélyebbek mint az átlag, ezért a felette lévő munkalap is "mélyebb", hogy ne lehessen keverni. meg a szabvány elem szélességek is 60-80 nem pedig 60-90 mint általában.
2020. máj. 27. 17:49
5/5 anonim válasza:
Mondjuk az, hogy 60-80-stb. szerintem direkt jó, mert jobban ki lehet használni a helyet. Nekem pl. 165 centire így 160 centi ki lett használva, de ha csak 60 meg 90 szélesből lehetett volna variálni, akkor csak 150 centit tudtam volna kihasználni. Azért az kis konyhánál nem mindegy.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!