Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyár közepén, ősszel vagy...

Nyár közepén, ősszel vagy télen tudok paradicsomot nevelni?

Figyelt kérdés
Van sok paradicsomom, ami most kezd el teremni. Nagyon szeretem és szeretnék szeptemberben palántázni, hogy novemberben tudjak szedni termést. Cserépben gondoltam és lenne fűtött, napfényes helyük télen - igaz nem fóliasátor. A locsolás is megoldott.
2018. júl. 15. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van fűthető fóliasátrad vagy üvegházad megfelelő világítással ellátva, akkor semmi akadálya a dolognak.
2018. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondta. Kérdés, hogy a fűtés és fénypótlás költségeit tudod-e fedezni.

Szent Iván éjszakáján (nyári napforduló) 8 órát van éjszaka, és 16 órán át van nappal. Télen éppen ellenkezőleg, december közepén csak 8 órás a nappal - és a nyári viszonyokhoz kiegészítve a napsütést 8 órában a fényt neked kellene mesterségesen pótolni. A paradicsom amúgy melegkedvelő, hőmérsékleti optimuma 22 C fok körül van. És hőösszegre történik az érés.

Aztán a tárolóedény. Te cserepet emlegetsz. Ha determinált fajta, talán. Ha nem, akkor a 15 literes malteros műanyag vödör is kevés lehet.

2018. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi. Igazabol egy hasznalaton kivuli hazra gondoltam, amin sok az ablak tehat fenyt kapna es a 19-20 fok meglennw
2018. júl. 16. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Abba nagyon kevés fény megy be az ablakokon, még nyáron is. Ezért is nem lehet paradicsomot termelni szobában nyáron sem. (Tudok konkrét próbálkozásokról.) Télen meg, mikor a rövid nappalok vannak, ráadásul sokszor van borús idő, akkor csak folyamatos, egész napos pótvilágítással menne a dolog.
2018. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!