Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretnék paradicsomot nevelni...

Szeretnék paradicsomot nevelni az erkélyünkön, hogyan és mit ajánlotok? Esetleg valami tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs kertünk, eléggé szenvedünk tőle, de arra gondoltam az erkélyen nevelnék paradicsompalántákat, legalább annyi saját paradicsomunk legyen. Balkonládára gondoltam. A nap 10-16-ig süt ide kb., így nyáron a nagy melegben beszedném őket (elég körülményes, de nem akarom, hogy megfőjenek).Panelszerűségben lakunk egyelőre (még). Ilyen érdekelne, hogy mikor ültessen, milyen sűrűn (mint a kertben), lehet-e több "generációt" kinevelni, ha a palánták megteremték, amit tudtak stb.
2011. márc. 9. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok, hogy min. 25-30 cm-es föld kell a gyökérzetnek. A mi házunkban valaki csinálta régen, ő nem a balkonládában, hanem egy faládát rakott ki az erkélyre. A napsütés elől nem kell bevinni, hiszen a szabadföldbe ültetett növény is kibírja az egész napos napsütést, attól fog beérni. Csakhogy ősszel azt a földet le is kell hordani az emeletről, hogy legyen hely a következő évinek és ez a macerás.

Mikor kell ültetni? Amikor a kispiacokon megjelenik az ültetésre alkalmas palánta, akkor már megveheted. Ha rendesen gondozod, nem kell újat ültetni, az folyamatosan terem egész nyáron.

2011. márc. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szuper otletnek tartom, es kivitelezheto. Egyik ismerosomnek volt hasonlo "zoldseges" kertje. Paradicsom, eros paprika, es gyogynovenyek. A palantakat egy nagyobb ladaba ultesd, a fuszernovenyeket pedig cserepbe.
2011. márc. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Arról azért ne feledkezz meg, hogy nem mindegy hol laksz. Ha Pesten vagy egy nagyobb város főútvonala mellett, akkor én személy szerint lebeszélnélek az erkélyes palántázásról, mert azzal többet ártasz magadnak, mint használsz. Illetve akkor is, ha nem a legfelső szinten laktok, mert ha van egy jóakarótok akkor simán ráönthet bármit amitől esetleg bajotok lesz...(barátnőmmel ez történt)


Nekem paprikám van :) már 3 éve (ugyanaz a tő, nem kint az erkélyen hanem a lakásban a konyhaasztalon (reggel oda süt a nap), és kihitte volna hogy a paprika 3 évig is elél???). Igaz csak 3-4 cm-eseket hoz de az olyan aranyos... Paradicsommal tavaly próbálkoztunk, az nem jött be. 3-4 cm-es gombák (!) nőttek mellette, és bebogarasodott,,, bár lehet hogy a talajjal volt valami gond (tescos-volt) nem tudjuk, de majd idén újra próbálkozunk! :)


Sok sikert

2011. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem Pesten lakunk, egy kisebb városban, a közelünkben nincs főút :)

Obi-ban szeretnénk venni földet hozzá, meg balkonládát, a tesco-ban nem bízok. Vannak tejfölös poharaim, abban gondoltam kinevelni a palántákat majd, aztán kiültetni. Mikor kezdjem? Olyan május körül? (talán akkor már jó idő van, vagy már most kezdjem a magok vetését, hogy palánta legyen belőle?)

Kicsit nehéz így, mert előtte kertes házban laktam anyuékkal, egyelőre Férjemmel itt lakunk, mindketten szeretnénk majd kertet, amint lehet. Addig meg ilyen megoldások maradnak :)

2011. márc. 9. 08:30
 5/8 anonim válasza:
100%
Ha majd beszélek apukámmal telefonon érdeklődöm ő hogy szokta, ha valaki akkor ő aztán mestere a kertészetnek. Nálunk minden zöldség és gyümölcs megtalálható és irigylésre méltóan csodálatos termések, mondjuk hatalmas kertünk van, ismerősök csak édennek nevezik. :) Sajnos engem különösebben sosem érdekelt a téma, így nem sokat tudok, de majd apum...
2011. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

akkor jó:)

Csak sokan elfeledkeznek ezekről a dolgokról.


Kicsit vicces a dolog, mert 3 évvel ezelőtt a paprikát nem zacskós magból ültettük, hanem a csutakról kapartuk le, és az kijött. A paradicsomot tavaly előtt zacskóból ültettük, ami ki sem jött... Tavaly a piacról szereztük be a palántát,ami begombásodott, bár arról meg lehet hogy mi tehetünk a rossz földválasztással. Mi idén már most elkezdtük kikaparni a paradicsomból a magokat - már 3 napja száradnak - és jövő héten ültetjük :) nem tudom ezek az infók mennyire segítettek neked :)

2011. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is most csinálok ilyet, déli fekvésű az erkélyünk.

A parit és paprikát ki kell csíráztatni, nekem a déli ablakban vannak , tejfölös, meg kínai kajás dobozokban és burjánzanak, le vannak még fedve folpackal,így tuti csöpög a víz a tetejéről, tehát állandó a hőm. és páratartalom.

Utána, ha már van rajtuk 3,vagy több levél, akkor ki lehet ültetni. Egy festékes vödörrel jobban jársz,mint balkonládával, mert kell a paradicsomnak mély gyökérre hely. Az OBI-ban vegyetek festékes vödröt és abba rakjátok, de furkáljátok ki az alját.Igazából már február elején el kellett volna ültetni csírázni és márciusban lehet kiültetni, ha elmúlnak a fagyok és a hidegek. A paprikát később lehet, később is csírázik ki.

2011. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
arra is figyelj hogy valahogy megóvd őket a madaraktól/rovaroktól. nálunk előszeretettel csipegették a rigók a parik oldalát
2011. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!