Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfát megéri venni és...

Citromfát megéri venni és nevelgetni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél venni,akkor vegyél:)

De amúgy elültetheted a citrom magját is.:) (olcsóbb megoldás)

2010. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a citromot majd el akarod adni akkor nem. Megyarországon csak ritkán érik be, akkor is csak néhány szem. Szóval nem fogsz meggazdagodni belőle. Igazából ez egy hobbi. Nálunk azért nevelgetik a citromot, mert a gazdájának örömet okoz a növény fejlődése, virágzása és esetleges termése.
2010. jún. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: ezt honnan veszed? "Megyarországon csak ritkán érik be" ugyanis MO-on is nagyon jól beérik a citrom, csak azt kell tudni, hogy nem a nyár végére, hanem a tél folyamán lesz érett.

Tartani házi hasznalatra megéri, mert szép fácska, nagyon kellemes illata van a virágoknak, a citromok sokkal finomabbak, mint a boltiak és szépen néznek ki a fán, de nagyobb stílben tartani csak akkor tudod, ha nagy helyed van telelteni.

Nekem már 25 éve van egy, de nem szivesen válnék meg töle.

2010. jún. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem lime van /zöld citrom/. A fája kicsike, tavaly 35 citromot nevelt ki a ceruza vékonyságú ágacskáin.Ha nekem úgy mesélik, akkor el sem hiszem.Finom illatú virágai vannak, de még a levele is illatos.Most tavasszal erősen megmetszettem, már újra vannak virágok és kis termések is.

Télen ~10fokon tartom, tavasztól a szabadban van.

2010. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!