Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell nevelgetni egy licsit?

Hogy kell nevelgetni egy licsit?

Figyelt kérdés

A magját beletettem vizes vattába, és pár naponta teszek rá kis vizet. Kb 10 napja áztattam be, most bontottam ki a vattából, és örömmel láttam, hogy elkezdett kihajtani. Most kb 4 mmes hajtása van a 2 magocskámnak, és nem tudom hogy hogyan tovább. Meddig legyenek a vattában? Mikor tegyem földbe és milyen földbe?

Köszönöm a segítséget!


2011. jan. 26. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos. Nekem is volt vmikor.Keress neten ilyen fórumokat. Én is innen-onnan szedtem össze anyagokat, hogy most majd jobban boldoguljak a citrusfélékkel. Persze a licsi is olyan, hogy igényel tápanyagot, sok párát, sok fényt, a teleltetése sem mind1. Most egyenlőre vesd el földbe. De úgy hogy le ne törd a hajtást! Én most mandarinnal próbálkozok. A tesómnak van 1db 1 éves mandarinfája, ami kb 20-30cm-es. Szép kis fácska. A licsit sem nehezebb gondozni, csak tudni kell, mi kell neki. Tápanyag, pára(vízpermetet fújsz rá), télen meg 15% körüli hőmérsékleten tartani, de akkor ha már ki van kelve! Bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Ha tudok segítek!
2011. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves vagy.

Egyelőre azt nem tudom, hogy mennyi ideig maradjon még ebben a vizes pohárban.

2011. jan. 26. 19:50
 3/7 anonim válasza:
Szia. Szerintem még egy hetet hagyhatod benne, de utána vesd el egy kisebb cserépbe.:)
2011. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azonnal, amint csak tudod ültesd földbe. Az a legjobb, ha földkeverékbe ülteted. Tehát összekeversz egy kis általános virágföldet, homokot, meg sima feketeföldet. Az a lényeg, hogy egy jó keveréket kapjál. Általános virágföld magában nem jó! Mert az nem fogja tartani a vizet sokáig. Meg a többibe, pl homok, feketeföld, vannak olyan tápanyagok, amelyek a virágföldben nincsenek.
2011. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A legjobb, ha már most földbe teszi. Onnan tud felvenni tápanyagot is. Persze eleinte még a magból kapja a tápanyagot, de én sem vattában kelesztem a citrusokat. Hanem amint megettem a gyümölcsöt, azonnal megy a NEDVES földbe.

2011. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jah még annyit hogy ültetheted akár egy tejfölös dobozba is. :D Én is a kis mandarinfát egy kicsi tégelybe vetettem, majd ha már lesz néhány levele átültetem egy nagyobba. Persze fontos hogy úgy kell átültetni, hogy észre se vegye. Pl tejfölösdobozt egyszerűen vmelyik oldalán óvatosan elvágod és kész. :D Nem szabad túlbonyolítani a dolgokat.
2011. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Chekkolada válasza:
Az én licsifám immáron 3 éves. 15 cm-es pálmacserépben él. Az első két évben zöld növényeknek való CompoSana virágfölddel és guanos táprudakkal neveltem. Látszott hogy a leveleinek kevés lesz a föld minősége, ezért bonsai földkeverékbe ültettem, ami kavicsos, de jó vízkötő képességű, ám könnyen tömörödik. Azóta a fa növekedésében korlátozta, inkább hízásra állt át. Idén tavasszal fogom először szoktatni a szabad levegőhöz és kap egy 25 cm-es átmérőjű, lapos cserepet. Tanulmányoztam, hogy a növény inkább szélirányúan gyökerezik, ezért reményeim szerint egy kis kávézaccos komposztálás és egy jobb minőségű általános virágföld lendít majd a növekedésén. A téli várakozó alvórügyei nagyon szép állapotban vannak, a legfelső hajtásokat visszaszedtem, így lesz ideje ágasodni, ha megindul a jó idő.
2015. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!