Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tyúk trágyával trágyázni....

Tyúk trágyával trágyázni. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy jó talicskára való tyúk trágya, ami Porhanyos száraz. A kérdésem az volna, hogy lehet-e hasznosítani például fák tővébe, majd rá egy kis föld? Vagy mit csinájak a tík kakival? Legfőképpen akácfa alá szeretném, csak nem vagyok bisztos a dolgomba

2018. jún. 27. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

feltudod használni, csak keveset és távolra kell a növényektől tenni, mert elég erős.

A fa méretétől függően kevesebb gondot okoz, sok, szerteágazó gyökere van.

2018. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az akác fára nagy kár lenne ezt elpocsékolni .

Te nem is tudod minek a birtokában vagy .Bár nekem lenne 1 nagy teherautóra való .

2018. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó miért írsz ilyent? :)
2018. jún. 27. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisállatok trágyája

Ehhez a legkönnyebb hozzájutni, felhasználása előtt azonban előkészítésre van szüksége. Mivel a kisállatok trágyája lényegesen több tápanyagot tartalmaz - éget - ezzel károsíthatjuk a növényeket. Ezért szükséges a komposztálásuk. Mikor már komposzttá alakult, gond nélkül felhasználhatjuk.


Hogyan készítsünk nyúl, kecske, juh, baromfi trágyából komposztot?

A trágyahalmot szellős, félárnyékos helyre tegyük/rakassuk, ahol nehezen szárad ki. A legtöbb kertben biztos, hogy van egy olyan félreeső sarok, ahol árnyékolja egy nagyobb fa vagy bokor, elég távol van a lakóépületektől és a szomszéd kerítésétől is. Miután meghozták a trágyát, leöntik, és kezdjük is el a komposzt összeállítását. Ehhez már előre készítsünk oda a földet, mert szükséges lesz.



Az első réteg egy 20 cm magas trágyaréteg legyen. Tegyünk közé komposztföldet, kerti földet mintegy 5 cm vastagságban, majd újból a trágya, szintén 20 cm vastagságban. Ezt kövesse ismét komposzt, kerti föld, majd trágya mindaddig, míg el nem fogy az anyagunk. Földréteggel zárjuk le. A halom ne legyen egy méternél magasabb, és rendszeresen locsoljuk, hogy a felső földréteg folyamatosan nedves legyen. Szeptemberben átforgatjuk az egészet, alaposan átkeverjük, és ősszel, az őszi talajmunkáknál már gond nélkül felhasználhatjuk talajjavításra.

[link]

2018. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szárnyas állatok trágyája a guano, bár a madarak és a denevérek trágyája összetételét tekintve eltér egymástól (az anyagcsere különbsége miatt). A madártrágyát épp úgy, mint a halfogyasztó tengeri madarak által "termelt" guanót lehet trágyaként használni, de a guanóhoz hasonlóan csak őrölt, porszerűen kiszórható formában, tehát viszonylag kis mennyiségben. Az nem világos, hogy miért éppen az akácot szeretnéd hizlalni, mindenesetre a guano-port inkább a koronacsurgónak megfelelő körben ajánlatos kiszórni, mert kb. ott van a tényleges felszívó gyökérzeti rész a talajban.
2018. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közben olvasom hogy jöttek válaszok, amit köszönök. :) Sikerült a fáj alá tenni, meg egy kis földet a tetejére. Itt esik az eső, aminek nagyon örülök, mivel beleveri jól az eső a száraz kakit. Köszönöm a válaszokat. Esetleg az még nem tisztázott, hogy kb mikorra várható eredmény? Hogy vehetem észre, hogy kifejtette a hatását.


Mivel nincs veteményesünk, és gyümölcs fa sem, ezért pár akácfa csemetémre tettem.

2018. jún. 27. 20:50
 7/7 A kérdező kommentje:
fák alá tenni*
2018. jún. 27. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!